Головна » Ingredients » Lactic Acid (Молочна кислота)

Lactic Acid (Молочна кислота)

Ключова роль:
Освітлення
Рекомендовано для сухої шкіри
Не рекомендовано для чутливої шкіри
Подразнення: 2

Коротко

  • Це друга найбільш досліджена AHA після гліколевої кислоти.
  • М’яко знімає омертвілі клітини шкіри, відкриваючи новішу, свіжу і гладку шкіру.
  • Має дивовижні зволожуючі властивості.
  • При високій концентрації (10% і вище) покращує пружність шкіри, зменшує зморшки.
  • Виберіть продукт, у якому відома концентрація та значення pH, оскільки ці два фактори сильно впливають на ефективність молочної кислоти.
  • Не забувайте користуватися сонцезахисним кремом.

Детально

Молочна кислота є однією з найбільш популярної і найбільш вивченої серед АНА. Якщо ви тільки знайомитеся з AHA, ми рекомендуємо вам ознайомитися з гліколевою кислотою.

Молочна кислота, мабуть, одна із найстаріших активних речовин, у косметиці. Легенда свідчить, що в стародавньому Єгипті Клеопатра приймала ванни в кислому молоці. І так, ви правильно здогадалися: кисле молоко є основним природним джерелом молочної кислоти.

Як і всі AHA, молочна кислота м’яко видаляє мертві клітини шкіри, відкриваючи свіжішу, гладкішу, приємнішу шкіру під ними. Але вона має і свої особливості.

Молочна кислота має велику молекулу через що може ефективніше проникати в шкіру. Це означає, що з одного боку, молочна кислота більш ніжна, а з іншого боку, що антивікова дія буде також менш виражена.

Хоча здатність молочної кислоти стимулювати вироблення колагену не так добре доведена, існують дослідження, які показують, що вона має хороші антивікові властивості (при використанні в правильній концентрації при правильному pH).

Дослідження, проведене у 1996 році, порівнювало лікування 5% та 12% розчинами молочної кислоти та вивчало їх вплив на зовнішній (епідерміс) та середній (дерміс) шар шкіри. В результаті обидва види лікування мали хороший ефект відлущування, але 5% молочна кислота впливала тільки на епідерміс, тоді як 12% благотворно вплинула на зовнішній і середній шар шкіри.

Інше дослідження порівняло різні AHA, включаючи молочну та гліколеву кислоти, з точки зору користі та подразнення шкіри. В результаті з’ясувалося, що обидві кислоти є дуже ефективними версіями AHA (ефективнішими, ніж лимонна, яблучна та гідрокси-масляна кислоти), і після шести тижнів використання і молочна, і гліколева кислоти в однаковій мірі поліпшували пружність, товщину і розгладжували.

Крім цього молочна кислота має ще одну корисну властивість: це напрочуд ефективний зволожуючий інгредієнт.
Вона настільки добре справляється із зволоженням та доглядом за сухою шкірою, що в США є навіть схвалений FDA рецептурний продукт під назвою LacHydrin, який містить 12% молочної кислоти для зволоження шкіри.

Що стосується правильного вибору концентрації продукту та значення pH, то тут це також дуже важливо. Ви можете прочитати докладно про ці речі в описі гліколевої кислоти. Все те що відноситься до гліколієвої кислоти однаково відноситься і до молочної кислоти: для домашньої косметики найкраще підходить pH 3-4.

Молочна кислота – це ніжна, зволожуюча АНА-кислота, яка здатна омолодити шкіру і надати обличчю свіжого, гладкого, рівного кольору.

Джерела
  • International Journal of Cosmetic Science, Volume 18 (2) – Apr 1, 1996, Comparative effectiveness of α-hydroxy acids on skin properties
  • Journal of America Academy of Dermatology, September 1996, Volume 35, Issue 3, Part 1, Pages 388–391, Epidermal and dermal effects of topical lactic acid
  • Dermatologic Surgery, Volume 24 (6) – Jun 1, 1998, 1998 р.
  • Leslie Baumann, MD, Cosmetic Dermatology, 2nd edition, Lactic acid, 150o, 275-276o

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: