Головна » Як визначити тип пористості волосся (і доглядати за ним)?

Як визначити тип пористості волосся (і доглядати за ним)?

На перший погляд доглядати волосся простіше, ніж за шкірою. Достатньо їх регулярно мити в міру забруднення та користуватися бальзамами та масками. Багато дівчат зізнаються, що не помічають особливої різниці між шампунями. Як правило, найголовніша ознака, яку ми враховуємо при виборі доглядових засобів для волосся – жирність шкіри голови. Однак є ще кілька характеристик, які необхідно брати до уваги. І сьогодні ми поговоримо про пористість волосся.

Що таке “пористість волосся”?


Пористість описує те, наскільки відкритий або закритий шар кутикули, який є зовнішнім шаром волосся. У волосся, з більш високою пористістю, кутикульний шар піднятий, з великою кількістю дірок. У той час як у здорового волосся кутикульні лусочки щільно прилягають до стрижня волосся. Волосся з низькою пористістю вологостійке, блискуче і не вбирає воду. У той час як пористі – вбирають вологу, пил та запахи.

Як визначити пористість волосся?


Існує три способи визначити тип пористості: тест на занурення або метод поплавця, перевірка на вбирання вологи та метод начісування.

Тест на занурення або метод поплавця


Візьміть кілька волосин, які випали природним чином, та помістіть у склянку з водою кімнатної температури.

Пам’ятайте, що гаряча вода відкриває кутикулу, тому, якщо вода занадто гаряча, волосся вбиратиме воду і тонутиме незалежно від пористості.

Волосся з високою пористістю відразу ж поглинає воду і тоне. Волосся із середньою (нормальною) пористістю тонуть повільно. І чим щільніше закриті лусочки, тим довше вони занурюються. Волосся з низькою пористістю вологостійке, пасма залишаться на поверхні води навіть за кілька хвилин.

Тест із розпорошенням води


Розпорошіть воду на сухе волосся і уважно спостерігайте. Якщо вода довго не вбиралася, скочувалась з волосся – у вас волосся з низькою пористістю. Якщо вода відразу ж увібралася, то волосся пористого типу, якщо ввібралася тільки через деякий час – то нормального.

Метод начісування або перевірка на ковзання


Проводиться на сухому волоссі. Візьміть пасмо волосся і проведіть пальцями вгору по стрижню волосся у напрямку до шкіри голови, протилежному лусочкам кутикули. Якщо ви відчуваєте під пальцями шорсткість, а волосся легко начісується, ймовірно, у вас волосся з високою пористістю. Волосся з низькою пористістю не начісується, а пальці легко ковзають.

Тест на поглинання води досить точний. Однак, як і на різних ділянках обличчя (Т-зона) шкіра може відрізнятися за ступенем вироблення себуму, так і жирність шкіри голови може бути різною залежно від зон. Ви можете помітити сухі ділянки шкіри зі зміною ступеня хвилястості та пористості волосся. Найчастіше волосся на маківці більш щільне, ніж на потилиці.

Ірина Скорик, трихолог

Що впливає на пористість?

Тип шкіри голови, еластичність та пористість волосся визначається генетично. Проте, найчастіше проблема з підвищеною пористістю загострюється через неправильний догляд. Найпоширенішими причинами є:

  • Сушіння феном. Гаряче повітря розкриває лусочки кутикули і стрижень волосся втрачає вологу.
  • Укладання плойкою або праскою. Не нехтуйте якісними засобами для термозахисту волосся.
  • Освітлення чи фарбування стійкими фарбами. Навіть найщадніше фарбування розкриває і пошкоджує кутикулу волосся.
  • Сонце. Літнє сонце діє волосся практично як плойка. Не забувайте про головний убір або захисний засіб
  • Жорстка вода. Вода з великою кількістю солей ушкоджує кутикулу волосся. У регіонах із підвищеною жорсткістю води краще користуватися фільтрами.

Як доглядати пористе волосся?

Підтримка природного рівня вологості волосся є ключовим фактором, незалежно від пористості. Шукайте засоби з пом’якшуючими інгредієнтами, такі як алое, олія авокадо, олія жожоба та олія ши – оскільки вони утворюють бар’єр та утримують воду у стрижні волосся.

Здорове волосся починається в душі. Чиста, здорова шкіра голови – це те, що виробляє здорове волосся. Віддайте перевагу м’яким безсульфатним шампуням і чергуйте їх із ковошингом. Не забувайте про пілінг шкіри голови. Зволожуйте волосся за допомогою спеціального кондиціонера та масок.

Кучерявим і пухнастим волоссям варто підібрати незмивний кондиціонер або крем для волосся з легкою текстурою. А ось засоби сильної фіксації тільки обважнять волосся.

Уникайте використання фена та щипців. Гаряче укладання стане гарантованим шляхом до сухості. По можливості, відкладіть гребінець: надавайте форму зачісці за допомогою пальців, а потрібної гладкості добивайтеся за допомогою кондиціонерів та бальзамів.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: