Головна » 13 фактів, які потрібно знати перед тим, як використовувати ретиноїди

13 фактів, які потрібно знати перед тим, як використовувати ретиноїди

Ретиноїди стали одними із найпопулярніших інгредієнтів anti-age-косметики. Проте чим більше говорять про якесь чудо-засіб, тим більше народжується міфів та сумнівів навколо нього. Як грамотно використовувати засоби з ретиноїдами? Чи можна використовувати для чутливої шкіри? З якого віку настав час починати? Які можуть бути побічні ефекти?

У цій статті ми розглянемо 13 міфів про ретиноїди та розберемося які з них використовуються для лікування акне, а які омолоджують.

Міф: всі ретиноїди однакові

Ретиноїди – це величезна родина сполук, отриманих з вітаміну А. Насправді існує кілька форм безрецептурних та рецептурних препаратів для місцевого та перорального застосування. Давайте розберемося на відмінностях.

ДоступноТип ретиноїдівЩо робить
Без рецептаретинолМає менше побічних ефектів, ніж ретиноєва кислота. Вона перетворюється на клітинах шкіри, для видимих результатів потрібно від кількох місяців до року.
Без рецептаскладні ефіри ретиноїдів (ретинілпальмітат, ретинілацетат та ретиніллінолеат)Найслабші в сім’ї ретиноїдів, але хороша відправна точка для новачків чи людей із чутливим типом шкіри.
Без рецептаАдапален
(відоміший як Діфферін)
Уповільнює процес потовщення рогового шару шкіри та знижує чутливість шкіри до запалення, що робить її ідеальним засобом від прищів.
Тільки за рецептомретиноєва кислота (ретин-А або третиноїн)Працює значно швидше, ніж ретинол, тому що не потребує перетворення молекули в шкірі.
Тільки за рецептомІзотретиноїн
(відоміший як Аккутан, Роаккутан)
Пероральні препарати,
які призначають при важких формах акне. Вимагають ретельного спостереження лікаря.

Що краще: КРЕМ чи ГЕЛЬ? Кремові форми ідеальні для людей, яким потрібно більше зволоження. Гелі краще для жирних типів шкіри. Оскільки вони легші за крем, вони проникають швидше.

Міф: ретиноїди стоншують шкіру


Зазвичай вважається, що одним із побічних ефектів при першому застосуванні ретиноїду є пілінг шкіри.

Багато хто припускає, що від ретиноїдів їх шкіра стоншується, але все навпаки. Оскільки ретиноїди стимулюють вироблення колагену, це насправді допомагає потовстіти шкіру. Це корисно, тому що однією з природних ознак старіння є витончення шкіри.

Міф: молоді люди не можуть використовувати ретиноїди


Початкове призначення ретиноїдів фактично використовувалося на лікування прищів і призначалося багатьом молодим людям.

Так було до 1980-х років, поки не було опубліковано дослідження, в якому описувалося позитивний вплив ретиноїдів на шкіру: розгладжування тонких зморшок та зменшення гіперпігментації. З того часу ретиноїди стали вважатися омолоджуючими інгредієнтами.

Немає жодних вікових обмежень використання ретиноїдів.

Міф: ретиноїди роблять шкіру більш чутливою до сонця


Багато людей турбуються, що використання ретиноїдів зробить їхню шкіру більш чутливою до сонця. Це не зовсім так.

Ретиноїди руйнуються на сонці – під впливом світла вони стають нестабільними та менш ефективними. Ось чому кошти з цим інгредієнтом продаються у непрозорих баночках та рекомендуються для використання на ніч.

Але ретиноїди були ретельно вивчені і було доведено, що їх застосування не підвищує ризик сонячних опіків. Однак це не дозволяє виходити на сонце без належного захисту від сонця! Оскільки більшість зовнішнього старіння відбувається через пошкодження сонячними променями.

5-й міф: ви побачите результати вже за 4-6 тижнів


Для безрецептурного ретинолу може знадобитися до шести місяців, а з третиноїном – до трьох місяців, щоб можна було побачити повні результати.

6-й міф: якщо у вас є лущення або почервоніння, ви повинні припинити використання ретиноїду


З ретиноїдами це тип ситуації “гірше, ніж краще”. Типові побічні ефекти включають сухість, сором, лущення та почервоніння – особливо при першому запуску.

Ці побічні ефекти зазвичай проходять через два-чотири тижні, доки шкіра не акліматизується. Ваша шкіра подякує вам пізніше!

7-й міф: ретиноїди необхідно користуватися щодня


Для хороших результатів достатньо використати кошти з ретинодами лише кілька разів на тиждень. Також важливо враховувати тип ретиноїду та відсотковий зміст.

8-й міф: чим більше крему наносити, тим кращі результати


Використання занадто великої кількості продукту часто може викликати небажані ефекти, такі як лущення та сухість. Рекомендована кількість – крапля розміром з горошину для обличчя.

Міф: слід уникати застосування ретиноїдів в області навколо очей


Більшість людей вважають, що область навколо очей є надто чутливою для використання ретиноїдів. Тим не менш, саме в цій галузі зморшки зазвичай з’являються першими і можуть отримати найбільшу користь з колагеностимулюючого впливу ретиноїдів.

Міф: вищий відсоток ретиноїдів дасть швидші результати


Багато хто думає, що найкраще просто перейти до найвищого дозування, вважаючи, що воно дасть швидший результат. Це не так, крім того, це спричинить неприємні побічні ефекти.

Міф: ретиноїди відлущують шкіру


Це поширена помилка. Оскільки ретиноїди є похідними вітаміну А, вони насправді вважаються антиоксидантами.

Крім того, вони є компонентом у спілкуванні між клітинами. Це означає, що їхня робота полягає в тому, щоб «розмовляти» з клітинами шкіри та заохочувати більш здорові, молоді клітини пробиратися до поверхні шкіри.

Ретиноїди не здатні самостійно пілінгувати або розчиняти мертві клітини шкіри.

Міф: ретиноїди протипоказані чутливій шкірі


Ретиноїди мають репутацію “жорстких” інгредієнтів. Але люди з чутливою шкірою можуть їх успішно застосовувати.

Найкраще починати обережно з одного або двох разів на тиждень. Часто рекомендується або нанести його поверх зволожуючого крему, або змішати зі зволожуючим засобом.

Міф: лише рецептурні ретиноїди дають результати


Є багато безрецептурних ретиноїдів, які дають справді добрі результати.

Можливо, ви бачили Діфферін (Адапален) у місцевій аптеці, яка була призначена лише лікарями, але зараз продається без рецепта. Адапален працює трохи інакше, ніж ретинол/ретиноєва кислота. Він уповільнює процес гіперкератинізації та знижує чутливість шкіри до запалення.

Дослідження показують, що Адапален має менше дратівливих побічних ефектів, ніж інші ретиноїди, тому він такий гарний для прищів. Якщо ви маєте справу з акне і старіння одночасно (що є поширеним явищем), Діфферін може бути відмінним варіантом для вас.

Висновки


Якщо ви зацікавлені в лікуванні або вжитті профілактичних заходів проти зморшок, заломів шкіри, пігментації, рубців та багато іншого, а вам від 20 до 30 – це відмінний вік для того, щоб починати з ретинолу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: