Головна » 14 неочікуваних причин вашої сухої шкіри і що з цим робити

14 неочікуваних причин вашої сухої шкіри і що з цим робити

Якщо ви звикли щоденно змащувати все тіло, але додаткові шари крему для тіла не задовольняють потреби вашої сухої шкіри, можливо, настав час пошукати інші причини.

Хоча суха шкіра здається неминучою взимку, враховуючи жахливу температуру на вулиці та наявністю центрального опалення в приміщенні, це не єдина причина, чому навіть нормальна шкіра може стати збезводненою. Насправді, надто зосереджуючись на погоді, можна не помітити справжні причини нашої раптової шкірної спраги, такі як порушення шкірного бар’єру або відсутність омега-жирних кислот у нашому раціоні.

Нижче наводимо найпоширеніші причині сухості шкіри – і, що важливо, як повернути шкірі відчуття гладкості.

1. Занадто багато гарячого душу

Може виникнути спокуса підвищити температуру в душі, але дерматологи застерігають нас від цього неприємного задоволення, пояснюючи, що «надмірне тепло від гарячої води в поєднанні з милом для тіла пом’якшить шкіру і та почне повільно руйнувати її природні захисні бар’єри».

Якщо ви піддаєте шкіру дії гарячої води протягом тривалого періоду часу, вона більш схильна до сухості, почервоніння та свербіння. Тому гаряча ванна може бути навіть гіршою для шкіри ніж душ.

На жаль, найкраще рішення — знизити температуру або зробити душ якомога коротшим (до 10 хвилин). А якщо ви приймаєте ванну, додайте у воду кілька крапель олії. Також використовуйте мило лише для важливих ділянок (наприклад, пахв) і зволожуйте відразу після душу.

2. Недостатньо вологе повітря у приміщенні

Центральне опалення взимку може позбавити шкіру вологи. Дерматологи радять ставити миски з водою біля радіаторів опалення або вікон. Або інвестуйте в зволожувач повітря – таким чином волога буде вивільнена назад у повітря, і ваша шкіра отримає користь. Це особливо важливо зробити в спальні, де ми проводимо не менше сім-вісім годин на добу.

3. Ви відмовилися від фруктів

Відсутність фруктів і овочів у раціоні може згубно позначитися на нашій шкірі. Провідний британський дієтолог і автор книги «Натуральні альтернативи цукру» доктор Мерилін Гленвілл пояснює, що «те, що ми їмо, впливає на механізми, пов’язані зі старінням шкіри. Ці відображатиметься не лише на міцному здоров’ї, але й на стані шкіри». Наприклад, вітамін С допомагає у виробництві колагену, який є важливим для того, щоб наша шкіра виглядала зволоженою і здоровою. Зверніть увагу на цитруси.

4. Ви використовуєте занадто сильний зволожуючий крем

Якщо ви думаєте, що вирішуєте проблему, старанно наносячи крем на обличчя та тіло, ви можете буквально маскувати проблему. Багато з нас реагують на сухість шкіри, наносячи найсильніший зволожуючий крем, який тільки можна знайти. Але дерматологи застерігають нас, що це може принести більше шкоди, ніж користі.

Густі та жирні зволожуючі засоби можуть послабити бар’єрну функцію шкіри та змінити природну функцію самозволоження шкіри. Шкіра стає залежною від використання зволожуючого крему і тому не може самостійно регулювати себе. Саме саморегуляція шкіри зберігає її молодість, тому потреба шкіри в правильному функціонуванні всіх її механізмів є надзвичайно важливою.

5. Ви неправильно застосовуєте сироватку з гіалуроновою кислотою

Гіалуронова кислота є основним зволожувачем шкіри, один грам якої вміщує до шести літрів води. Але є одне застереження: у повітрі повинна бути волога, щоб вона могла утримуватися.

Отже, якщо ви наносите гіалуронову кислоту на суху шкіру в кімнаті, де рівень вологості низький, ви можете натомість висушити шкіру. Гіалуронова кислота поглинає вологу з будь-якого місця, щоб зволожити поверхню вашого обличчя, включаючи глибші шари вашої шкіри, якщо в повітрі немає вологи.

Хорошим рішенням є створення зволожуючого сендвіча: бризніть на обличчя міст-тонік, нанесіть сироватку з гіалуроновою кислотою, і нарешті нанесіть зволожуючий крем із керамідом, щоб зафіксувати зволоження шкіри.

6. Ви п’єте недостатньо води

Щоб справді добре зволожити організм, середня людина повинна споживати приблизно два-три літри води на день. Важливо зазначити, що це повинна бути саме вода, а не чай, кава, сік чи алкоголь, які фактично зневоднюють організм, тобто нам може знадобитися більше води на день, щоб підтримувати нормальний рівень зволоження.

7. Ви не користуєтесь кремом з SPF

Зі зрозумілих причин (запобігання раку шкіри та захист ДНК вашої шкіри) необхідно використовувати SPF протягом усього року. Але чи знаєте ви, що УФ-промені також неймовірно підсушують шкіру, яка вже зневоднилась? Кожного ранку застосовуйте фінальним шаром сонцезахисний крем на основі таких інгредієнтів, як масло ши, гліцерин і гіалуронова кислота для відновлення вологи.

8. Ви використовуєте засоби для лікування акне і ретинол

Саліцилова кислота є основним інгрежієнтом багатьох точкових засобів, що наносяться на локально на акне, оскільки вона очищає пори та зменшує запалення. Єдиним недоліком є ​​те, що вона може сушити і призвести до лущення, а потім і подразнення. Тому важливо не зловживати засобами з саліциловою кислотою.

Червона шкіра, що лущиться, також є поширеним побічним явищем ві використання ретинолу, оскільки він прискорює обмін клітин і самовідлущування шкіри. Лікарі рекомендують вводити засоби з ретонолом у щоденний догляд починаючи з концентації ретинолу від 0,25% до 0,3% і повільно підвищуючи, слідкуючи за реакцією шкіри. Також шукайте формули, що містять ніацинамід, щоб компенсувати сухість.

9. Недостатня кількість сну

Без жартів, ваша залежність від нічних серіалів може сушити вашу шкіру. Нестача сну призводить до зниження рівня pH, і шкіра стає нездатною виробляти необхідну вологу. Вісім годин на ніч сприяють здоровому способу життя, дозволяючи вашому тілу належним чином відпочивати, а шкірі — відновлюватися щодня.

Якщо вам важко вчасно заснути, ви можете допомогти своєму тілу заспокоїтися, дотримуючись деяких основних правил. Переконайтеся, що ви не їсте занадто пізно, не п’єте каву після обіду чи алкоголю. І виділіть час, щоб розслабитися і зробити перерву від екранів, перш ніж лягти в ліжко.

10. Надмірне миття без зволоження

З часів пандемії ми всі природним чином звикли частіше мити руки та тіло, і багато хто з нас вибирає більш жорсткі, антибактеріальні засоби та дезінфікуючі засоби для рук з високим вмістом спирту.

Після миття рук не забудьте їх зволожити і, де можливо, шукайте засоби для миття рук і дезінфікуючі засоби, які також містять гіалуронову кислоту.

11. Ви використовуєте продукти з ароматами

Ароматизатори і запашки можуть подразнювати шкіру, спричиняючи потріскані рани на тілі. Хоча найчастіше причиною алергічного контактного дерматиту бувають синтетичні ароматизатори, але ефірні олії також можуть спровокувати небажану реакцію.

12. Певні захворювання

Проблеми зі шкірою, такі як псоріаз та екзема, можуть зробити вашу шкіру більш схильною до сухості. Здавалося б, не пов’язані між собою захворювання, такі як діабет і вовчак, також можуть впливати на кровообіг рук, що підвищує ризик сухості, потрісканої та подразненої шкіри.

Якщо ви стурбовані тим, що ваша суха шкіра є наслідком чогось більш серйозного, поговоріть зі своїм лікарем-терапевтом, який може підібрати для вас найкраще лікування.

13. Ви недостатньо відлущуєте шкіру

Існує тонка межа між надмірним і недостатнім відлущуванням шкіри взимку. Взимку шкіра стає дуже сухою, тому на поверхні накопичуються мертві клітини. Якщо вам не вдається їх видалити, вони перешкоджають роботі зволожуючих сироваток і кремів, які ви наносите. Достатнє відлущування сигналізує глибшому шару шкіри про активізацію виробництва нових клітин, що додає шкірі сяйва.

14. Природнє старіння

У 30 років шкіра зазнає багатьох змін, оскільки її система відновлення сповільнюється. Одним із недоліків є більш суха шкіра, яка також посилюється постійним зниженням рівня естрогену у крові – гормону, який сприяє зволоженню та виробленню колагену. Щоб компенсувати зменшення кількості жиру, який виробляє ваша шкіра, додайте до свого раціону омега-жирні олії з холодноводної риби, як-от лосось і скумбрія, волоські горіхи та лляне масло, а також перевірте список інгредієнтів на вашому зволожуючому кремі на наявність керамідів, що підтримує природній бар’єр шкіри.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: