Головна » Антиоксиданти та УФ-фільтри в косметиці

Антиоксиданти та УФ-фільтри в косметиці

Сонячне випромінювання, що проникає в атмосферу, негативно впливає на шкіру. Часто виникають серйозні опіки чи захворювання, спричинені відсутністю адекватного захисту.

Коли в нашій голові з’являються слова «догляд за обличчям», одним із перших продуктів, що спадає на думку, є крем, який зазвичай зволожує. Правильно підібрані косметичні засоби також повинні мати функціональність з точки зору захисту від сонячного випромінювання та вільних радикалів. Більше того, згідно з рекомендаціями фахівців, необхідно використовувати окремі препарати для зволоження та захисту від сонця.

Сонячне випромінювання, що проникає в атмосферу, негативно впливає на шкіру. Часто виникають серйозні опіки чи захворювання, спричинені відсутністю адекватного захисту. За даними наукових досліджень про випромінювання УФ є лише одним із компонентів випромінювання, що досягає в атмосферу, становить лише 7% від усього «пакету». Іншим важливим компонентом є інфрачервоне випромінювання, яке, зокрема, може спричинити передчасне старіння шкіри.

Сонячна радіація – UVA, UVB та що ще?

УФ-випромінювання слід розділити на три діапазони: UVA, UVB та UVC. UVC шкідлива радіація, на щастя 100% озоновий шар зупиняє їх. UVA та UVB випромінювання досягає атмосфери та взаємодіє з тілом. Ультрафіолетове випромінювання проникає у верхній шар шкіри, сприяючи утворенню почервоніння та набряків, а ультрафіолетове випромінювання впливає на більш глибокі шари епідермісу. Обидва діапазони викликають сонячні опіки, шкірні захворювання та передчасне старіння.

Радіація передбачає виробництво вільних радикалів, тобто надзвичайно реактивних молекул, які руйнують усе, що буде на їхньому шляху. Вони викликають зміни в ДНК на клітинному та тканинному рівнях, а також призводять до руйнування волокон колагену та еластину. Організм не залишається пасивним у боротьбі зі шкідливим впливом сонячного випромінювання на шкіру. Природний захист – засмага. Клітини у шкірі, звані меланоцити, внаслідок взаємодії із сонячним випромінюванням збільшують вироблення меланіну.

Меланін – це барвник, який надає шкірі «засмаглого» кольору, одночасно усуваючи руйнівну дію сонячного випромінювання. На жаль, він має обмежений ефект, тому, вибираючи косметику для повсякденного догляду, слід звернути особливу увагу на вміст інгредієнтів, які забезпечують захист від шкідливого впливу сонячного випромінювання. Шкіра обличчя найбільш схильна до несприятливого впливу сонячного випромінювання. Саме на ньому найшвидше ми спостерігаємо негативні наслідки у вигляді знебарвлення та появи зморшок. Тому варто дати обличчю весь комплект захисту.

Як захистити шкіру від негативної дії сонячного випромінювання?

Основним елементом захисту є звані сонцезахисні засоби. При нанесенні на шкіру вони частково блокують доступ до поверхні. Фільтри поділяються на: фізичні та хімічні.

Фізичні фільтри включають мінеральні фільтри (оксиди цинку та діоксид титану). Вони відбивають і розсіюють випромінювання, які потрапляють на шкіру.

Хімічні фільтри – це органічні речовини, які працюють так само, як наш натуральний меланіновий фільтр. Вони поглинають випромінювання, і в результаті хімічної реакції вони сприяють його перетворенню на менш інвазивну форму, найчастіше теплову енергію.

Концентрації в готовому продукті можуть змінюватись в межах 4-25%. Однак жодна комбінація цих інгредієнтів не дасть 100% захисту від спектру сонячного випромінювання. Досі не було розроблено жодної формули, яка, при нанесенні на шкіру, дозволяла повністю блокувати весь спектр UVA і UVB випромінювань.

SPF, PPD, IPD чи як читати етикетки препаратів, що захищають від сонячного випромінювання?

SPF – найпопулярніша абревіатура, відома завдяки сонцезахисним етикеткам. Це походить від англійської Sun Protective Factor і означає фактор захисту від UVB. Значення коефіцієнта визначає час, який після використання продукту ми можемо провести на сонці без ризику опіків. Наприклад, при використанні сонцезахисного крему SPF 10 засмага настане через 10 разів довше, ніж у разі повної відсутності захисту.

PPD та IPD є коефіцієнтами, які повідомляють про захист від UVA-випромінювання. Це абревіатури англійських виразів: постійне затемнення пігменту та негайний паркінг пігменту. PPD повідомляє про те, у скільки разів буде зменшена доза UVA-випромінювання, що поглинається шкірою після використання фільтра. IPD відноситься до впливу променів UVA на шкіру через 1 хвилину. На жаль, через те, що PPD та IPD є відносно новими коефіцієнтами, вони ще не стандартизовані. Це означає, що те саме значення одного з коефіцієнтів для двох різних продуктів відноситься до різного рівня захисту від UVA-випромінювання.

Використання засобів із широким спектром захисту, що забезпечують захист шкіри від UVA та UVB-випромінювання, є необхідністю у боротьбі з передчасним старінням та всіма захворюваннями. Слід пам’ятати, що жоден із доступних препаратів не забезпечує 100% захист від УФ-випромінювання.

Юлія Менщикова, дерматолог-косметолог

Що щодо не заблокованої дози та інфрачервоного випромінювання? На жаль, вони сприяють виробленню вільних радикалів, тому антиоксиданти є ще одним важливим елементом захисту шкіри.

Антиоксиданти – інгредієнти, необхідні для захисту шкіри

Безперечно, антиоксиданти були тріумфальними в багатьох сферах нашого життя протягом багатьох років. Здатність нейтралізувати освіту вільних радикалів зумовлює те, що ми можемо знайти в багатьох продуктах. Правильний склад інгредієнтів у препаратах догляду за шкірою допоможе захистити шкіру від несприятливого впливу сонячного випромінювання або забруднення навколишнього середовища (наприклад, зміг).

Вітаміни Е та С, ліпоєва кислота, кофермент Q, ресвератрол, глюконолактон або азелаїнова кислота є прикладами антиоксидантів. У кожного є свій спектр дії, тому вибір косметики, що містить ці цінні інгредієнти, повинен бути продиктований потребами шкіри. Популярний вітамін С забезпечує гладкість та зволоження шкіри обличчя. Коензим Q захищає еластин та колаген від деградації. Ресвератрол позитивно впливає тонус шкіри, сприяючи регуляції процесу синтезу колагену.

Відповідне зволоження шкіри

Добре зволожена шкіра виглядає молодшою, здоровішою і рівнішою, тому варто подбати про її правильне зволоження та захист від додаткової втрати води. Щодня слід правильно зволожувати організм і використовувати зволожуючий крем, підібраний з урахуванням потреб шкіри. Під час відбору слід звернути увагу на вміст речовин, що належать до групи зволожувачів, які мають здатність зв’язувати воду (наприклад, гіалуронову кислоту, гліцерин, сорбіт, сечовину) та пом’якшувальні речовини, герметизуючи міжклітинні простори, які захищають шкіру від втрати вологи (наприклад, цер , лецитин, ланолін, вазелін).

Ідеальне поєднання – догляд за шкірою та захист

Сонячні фільтри, антиоксиданти та необхідні зволожуючі засоби є основною комбінацією, яка забезпечує шкірі найкращий догляд та захист. Чи є один препарат, який містить усі ці елементи, добрим рішенням? Якщо у нас немає вибору і є тільки такий варіант, то краще такий захист, ніж взагалі жодний. Однак, слідуючи порадам фахівців, слід придбати окремі препарати, які перешкоджають доступу сонячного випромінювання – вони повинні містити фільтри, що протидіють взаємодії зі шкірою, антиоксидантні та зволожуючі.

Порядок застосування не повинен бути випадковим!

Важливо, щоб антиоксидантна сироватка спочатку наносилася на очищене обличчя. Завдяки цьому його інгредієнти працюватимуть найефективніше. Тоді крем для догляду за шкірою, поряд із зволожуючим, захистить компоненти сироватки, що продовжить час дії. Завершальним етапом використання захисного крему. Всебічний захист можна забезпечити не лише спеціальним кремом, але й тонером або пудрою, що часто містить відповідні речовини. Пам’ятайте, що не тільки в сонячні літні дні наш колір обличчя вимагає захисту від сонячного випромінювання. Згаданий триетапний ритуал має супроводжувати нас протягом усього року.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: