Головна » Чому рівень pH такий важливий для шкіри та продуктів?

Чому рівень pH такий важливий для шкіри та продуктів?

Чесно кажучи, концепція pH незаслужено зневажалася вже багато років. Якби ми були знайомі з нею, то змогли б уберегти себе від серйозних помилок у догляді за шкірою, уникнути серйозних запальних реакцій та вилікувати акне вдесятеро швидше.

Баланс рН важливий підтримки цілісності шкірного бар’єру. Також потрібно враховувати якісь косметичні продукти не можна змішувати. Давайте розберемо цю тему, щоб ви могли почати використовувати її для прийняття більш розумних рішень для догляду за шкірою вже сьогодні.

Що таке рН?

pH означає “потенціал водню” і є мірою того, наскільки концентровані іони водню в розчині. Простіше кажучи, він показує, наскільки «кислою» або «лужною» є речовина, порівняно з дистильованою водою, що має нейтральний рН 7,0.

Все, що нижче 7,0, вважається кислим, а все, що вище за 7,0, вважається лужним. Можливо, ви вже знаєте, що кислоти на смак кислі, а луги гіркі.

Лимонний сік, наприклад, кислий. Все тому, що він містить приблизно 5% лимонної кислоти. Вона має рН 2,2, що означає кислу реакцію. Навпаки, харчова сода має гіркий смак, тому що має pH 9,0 (сильно лужна реакція).

Щоб ще більше прояснити цей момент, давайте наведемо кілька загальних прикладів основних та кислотних речовин:

  • pH 1 = акумуляторна кислота
  • pH 1,5 – 3,5 = шлункова (травна) кислота
  • pH 2 = лимонний сік
  • pH 3 = безалкогольні напої
  • pH 3,4 = дистильований столовий оцет
  • рН 3.5 = апельсиновий сік
  • pH 4,5 = пиво
  • pH 5,0 = чай та кава
  • pH 5,5 = дощова вода
  • pH 6,2 – 7,4 = слина
  • pH 6,8 = молоко
  • pH 7 = дистильована вода (центр шкали)
  • pH 7,4 = кров людини
  • pH 9 = харчова сода
  • pH 9 = морська вода
  • pH 9,0-10,0 = мило та миючі засоби
  • pH 10,5 = магнезія (гідроксід магнію)
  • pH 11,5 = побутовий аміак
  • pH 12,6 = побутовий відбілювач
  • pH 14 = луг (гідроксід натрію)


Чому pH важливий у догляді за шкірою?


Тому що рН шкіри впливає на кілька факторів, що впливають на її загальний стан. Було з’ясовано, що шкіра зі значенням pH нижче 5,0 здоровіша, більш зволожена і має більш сильну бар’єрну функцію, ніж шкіра вище pH вище 5,0.

Наша шкіра захищена так званою “кислотною мантією”. Це невелика плівочка на поверхні рогового шару, що складається з жирних кислот, молочної кислоти, піролідинкарбонової кислоти, амінокислот та багатьох інших наукових термінів. Простіше кажучи, кислотна мантія – захисний бар’єр на поверхні шкіри, що складається з поту, шкірних олій та мертвих клітин шкіри.

Ця кислотна мантія – це те, що надає нашій шкірі рН, що коливається від 4,0 до 7,0 за середнього рівня 4,7. Вона захищає нашу шкіру від бактерій, грибків, вірусів, забруднювачів довкілля, робить шкіру м’якою та еластичною. Вона забезпечує практично все!

Порушення цього прекрасного засобу захисту шкіри може мати несприятливі наслідки та призвести до таких речей, як запалення, атопічний дерматит. А також зневоднення шкіри (шкіра, яка одночасно є сухою та жирною), сухість шкіри, підвищена чутливість шкіри, вугрі, фолікуліт тощо.

Не менш важливою є здатність кислотної мантії підтримувати цілісність водного бар’єру та мікробіома нашої шкіри (тобто здорових бактерій, які живуть на нашій шкірі).

Подібно до бактерій і дріжджів у нашому кишечнику, які захищають нас від таких речей, як хвороба Крона, харчова непереносимість, аутоімунні захворювання тощо, наша шкірна флора захищає нас від таких хвороб, як акне, розацеа, псоріаз і дерматит. Дослідження показали, що існує дуже тісний взаємозв’язок між рН шкіри та наявністю здорових шкірних бактерій.

Що порушує рН нашої шкіри та кислотну мантію?


Забруднюючі речовини, патогени, надмірна закупорка, миючі засоби, мило, засоби для чищення, і навіть вода! Я вже чую ваше здивування: “Яка ВОДА?!” Дозвольте мені все пояснити.

Ось загальне емпіричне правило: що вище pH чогось, то більше він руйнує кислотну мантію і, отже, шкірний бар’єр для вологи. Отже, хоча вода сама по собі не шкідлива, “жорстка вода” – погана. Жорстка вода – це звичайна водопровідна вода з високим вмістом мінералів, через що її pH становить 8,5 або вище.

Цікавий факт: ось чому було винайдено міцелярну воду! Ще в 90-ті роки Франція була відома своєю «жорсткою водою». Тому приголомшливий хімік сформулював міцелярну воду, щоб бідні французькі жінки могли мити обличчя, не пошкоджуючи кислотну мантію.

Найголовніша небезпека для кислотної мантії, про яку вам потрібно турбуватися, – це засіб, що очищає. Ви відчували відчуття чистоти, аж до скрипу, яке виникає після вмивання з агресивними засобами? Так, це недобре! Це ознака того, що ваша кислотна мантія була зруйнована. Ви повинні уникати цього відчуття чистоти до скрипу за всяку ціну!

Ціль полягає в тому, щоб очистити шкіру, не видаляючи зайві натуральні жири. Це одна з причин, чому так популярний метод очищення за допомогою гідрофільних олій та бальзамів. Він видаляє бруд та закупорку, але залишає ліпідний шар. Найкраще те, що мастила не мають рН.

Однак олії бувають комедогенними, і це вже інша історія.

Все це не означає, що ми маємо повністю припинити очищення, побоюючись зруйнувати нашу мантію. Насправді очищення важливе. Однак весь фокус у тому, щоб використовувати м’який засіб для чищення зі збалансованим рН, щоб підтримувати цілісність шкірного бар’єру. Очищувальний засіб зі збалансованим pH – це такий, що має рН, аналогічний рН шкіри (4,5–5,5).

5,5 – чудове число, до якого потрібно прагнути, і воно не впливає так руйнівно на мікрофлору шкіри, як лужне мило.

Харчова сода має pH 9! Занадто сильно підлужує. Попри поширену думку, важкі «хімічні опіки» часто викликають виключно лужні речовини.

Слід уникати використання лужних речовин (наприклад, харчової соди) при догляді за шкірою. Дослідження показали, що їхнє використання дуже шкідливе. Насправді було навіть це невдале дослідження, в якому лужні продукти тестувалися на немовлятах.

Вони використовували “немовлят без шкірних захворювань” у віці від 2 до 16 тижнів, щоб побачити вплив миючих засобів на них. У результаті вони виявили, що лужне мило (9,5 рН) значно збільшує рН шкіри. І дійшли висновку, що:

«Підвищення pH шкіри подразнює фізіологічну захисну «кислотну мантію», змінює склад шкірної бактеріальної флори та активність ферментів у верхньому епідермісі».

Підсумовуючи все, що ми обговорювали досі, ось цитата пари дослідників-дерматологів:

«PH шкіри [є] ключовим фактором гомеостазу бар’єру, цілісності рогового шару та протимікробного захисту… Визнання факторів, які змінюють pH шкіри, та вибір продуктів, що зберігають кислотну мантію, має першорядне значення при лікуванні дерматологічних пацієнтів».

(Джерело)

Якщо харчова сода настільки шкідлива, то чому гуру краса рекомендувала її для боротьби з акне?


Гарне питання. З тієї ж причини в аптеках так багато продуктів, які сильно псують шкіру: компанії та веб-сайти догляду за шкірою або дурні, або навмисне намагаються викликати у людей проблеми зі шкірою. Прекрасним прикладом є нещодавно створений веб-сайт під назвою “thankyourskin.com”.

Хлопця, який ним управляє, цікавить лише грошова вигода, тому, хоча він іноді дає корисну пораду, наприклад, «використовуйте сироватки з вітаміном С», він явно не розуміє, про що говорить. Яскравий приклад – його дурна стаття «13 чудових причин, чому ви повинні використовувати лимон у догляді за шкірою». (Докладніше про те, чому лимон – це погано, трохи пізніше.)

Не ставайте жертвою маркетингової нісенітниці. Її багато. Знайдіть час, щоб дізнатися про наукові дані у догляді за шкірою, і це стане очевидним. Одна пара дослідників з догляду за шкірою сказала з цього приводу найкраще:

«Більшість продуктів, рекомендованих для чутливої шкіри, мають значний дратівливий ефект, який залежить від рН продукту. Для більшості мила та миючих засобів необхідне більш точне регулювання рекламних специфікацій, включаючи рівень pH та тип очищувального засобу».

Навіщо потрібний тонік?


Спочатку тоніки для особи призначалися для мінімізації агресивної дії детергентів з високим pH за рахунок зниження pH шкіри до здорової рівноваги. Однак з того часу, як було виявлено шкідливий вплив жорстких лужних очищувальних засобів, компанії розробляють свої засоби для чищення з нижчим pH, щоб вони покривали функцію тоніка.

Якщо ви дотримуєтеся викладених тут рекомендацій і вибираєте очищувальний засіб зі збалансованим pH (як і було б), тоніки не потребують.

Тим не менш, в азіатському догляді за шкірою є цілий етап, пов’язаний з нанесенням «кислотного тонера» після засобу для чищення, але це тема для іншого разу.

Ось список наших улюблених засобів для чищення зі збалансованим pH і м’якою дією.

  • CeraVe Foaming Facial Cleanser – рН 5,5. Підходить для нормальної та жирної шкіри.
  • La Roche Posay Toleriane Hydrating Gentle Facial Cleanser – pH 5,5. Підходить для сухої, нормальної чи чутливої шкіри.


Інгредієнти, що залежать від pH фактору


У світі засобів для догляду за шкірою існують інгредієнти, які потребують певного pH для своєї ефективної роботи. Це відоме як pH-залежність. Це різні активні інгредієнти, такі як кислоти, ніациннамід, відаміна С та ін. Давайте пройдемося по кількох.

Косметичні кислоти, такі як BHA (саліцилова кислота) і AHA (гліколева, молочна, мигдальна), мають так зване значення вільної кислоти (FAV), яке говорить вам про справжню силу їх відлущувальних властивостей.

Коли розчин із кислотою формулюється з рН нижче 2,0, весь відсоток цієї кислоти у розчині вважається «вільним» – іншими словами, він хімічно не пов’язаний, і працюватиме з максимальною ефективністю. Наприклад, прочищати пори, лікувати прищі, видаляти відмерлі клітини, підвищувати рівень колагену тощо.

Наприклад, якщо у нас є сироватка з 20% саліциловою кислотою при pH 2,0, то всі ці 20% «вільні» для роботи. Однак чим ближче pH цього продукту до 7,0, тим менше з цих 20% фактично працюватиме.

І хоча нижчий pH означає, що хімічний ексфоліант проникатиме глибше, працюватиме більш ефективно і матиме більш концентрований ефект – він також більше дратує і просто занадто ефективний і небезпечний для новачків.

Тому компанії, що випускають косметику (принаймні, хороші), зменшують загальний відсоток кислоти і трохи підвищують pH продуктів, щоб зберегти корисні ефекти кислоти без шкоди для безпеки користувача.

До речі, пам’ятаєте, ми згадували, що ви ніколи не повинні застосовувати лимони на обличчі? Причина в низькому факторі рН. Лимонний сік має pH 2,0 і викликає сильне подразнення. Ах так, і ще олія лимона фототоксична!

Ось шпаргалка з рекомендованими продуктами, яка стане вам у нагоді при виборі косметики. Всі перераховані продукти мають правильний pH для відповідних активних інгредієнтів.

Примітка: включені такі інгредієнти, як ніацинамід, які не є хімічними речовинами, що відлущують, але також вимагають певного робочого pH.

AHA
(гліколева кислота, молочна кислота, мигдальна кислота)
рН = 4 або нижчеPC’s 8% AHA Gel;
Drunk Elephant TLC Framboos Glycolic Night Serum;
Silk Natural’s 8% AHA Toner;
Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid
Азелаїнова кислотаpH = від 4 до 6. 4,9 ідеальноGIGI Bioplasma Azelaic Cream 15%;
Ecological Formulas Melazepam Cream;
20% Skinoren Cream;
15% Finacea Gel
BHA
(саліцилова кислота)
pH = 4 або нижчеPaula’s Choice RESIST Daily Pore-Refining Treatment 2% BHA;
Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid;
Stridex Strength Medicated Pads;
Cosrx BHA Blackhead Power Liquid
НіацинамідМоже залежати від pH (5-6).
З цього приводу точаться суперечки.
Paula’s Choice CLINICAL 1% Retinol Treatment with Peptides & Vitamin C for Deep Wrinkles
Вітамін C (SAP)pH = 6-7Mad Hippie Vitamin C Serum
Вітамін С (аскорбінова кислота)pH = 3-3,5Drunk Elephant C-Firma Day Serum;
Timeless Skin Care 20% Vitamin C Plus E Ferulic Acid Serum;
JJ Lab’s Vitamin 20% C Serum;Skinceuticals C E Ferulic;
Paula’s Choice Resist C15 Super Booster

pH та порядок нанесення


Оскільки кислоти працюють за певного pH, важливо, щоб ми не змішували їх з іншими продуктами, щоб вони не нейтралізували один одного або викликали хімічні реакції.

Загальне практичне правило – перш ніж переходити до наступного етапу догляду за шкірою після нанесення кислот або засобів, що залежать від низького pH, необхідно почекати 20-30 хвилин. На той час рН кислоти (нижче 4,0) будуть нейтралізовані шкірою природним чином (4,5-5,5).

Існують деякі розбіжності щодо потреби часу очікування перед нанесенням коштів. Деякі компанії з догляду за шкірою, такі як Paula’s choice, заявляють, що в них немає потреби, що викликало тут жваву дискусію.

Загальна схема етапів у догляді за шкірою


Нижче наводимо усереднений порядок догляду за шкірою з урахуванням усіх згаданих вище речей. Деякі з цих кроків не можна застосовувати, залежно від того, які продукти ви використовуєте. Азіатські системи включають додаткові кроки, які тут не вказані.

  • Масляний метод очищення, або масляний засіб, що очищає.
  • М’який засіб для чищення зі збалансованим pH (5,5 або нижче).
  • Вітамін С (аскорбінова кислота). Зачекайте 20-30 хвилин.
  • ВНА. Зачекайте 20-30 хвилин.
  • AHA (гліколева, молочна, мигдальна). Зачекайте 20-30 хвилин.
  • Ретиноїди (третиноїн, ретинол).
  • Точкові засоби або інші активні речовини (наприклад, перекис бензоїлу, азелаїнова кислота).
  • Зволоження.
  • Оклюзійні засоби (створення захисної плівочки на поверхні шкіри).


Сподіваємось, ця стаття була вам корисною. Розкажіть у коментарях про свій досвід. Як ви очищаєте свою шкіру?

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: