Головна » Ексфоліанти: як їх вибирати та використовувати, поради дерматологів

Ексфоліанти: як їх вибирати та використовувати, поради дерматологів

У справах догляду за шкірою, ексфоліація є однією з “основ” разом із очищенням, зволоженням і захистом від сонця. Проте це також один із найбільше запитуваних аспектів, оскільки, як і в будь-якому іншому базовому догляді за шкірою, ексфоліація має свої особливості. Від пошуку правильного типу засобу для ексфоліації (фізичний чи хімічний?) до використання правильної техніки, розуміння всіх тонкощів ексфоліації є ключем до того, щоб ваша шкіра була здоровою та щасливою. Далі ви знайдете наш повний посібник з ексфоліантами та як їх використовувати, включаючи поради від сертифікованих дерматологів.


Знайомтеся з експертом:

Д-р Тесс Маурісіо, MD, FAAD, сертифікований дерматолог з Беверлі-Гіллз. Вона є засновницею M Beauty Clinic, яка надає різноманітні косметичні та медичні послуги в південній Каліфорнії.

Д-р Шері Сперлінг, DO, сертифікований дерматолог з Флорхем-Парк, Нью-Джерсі. Вона є засновницею Sperling Dermatology, яка пропонує медичні послуги, а також різноманітні інноваційні косметичні процедури.


Що таке ексфоліанти?

Ексфоліанти – це компоненти (або інструменти) для догляду за шкірою, які допомагають позбутися відмерлих клітин, щоб надати вашому обличчю свіже та чисте вигляд і відчуття. “Ексфоліанти роблять шкіру гладшою, більш сяючою і дозволяють нашим засобам для догляду бути більш ефективними, оскільки вони допомагають видаляти та відшаровувати відмерлі клітини шкіри з поверхні, що відбувається з часом”, – поділилася сертифікований дерматолог Тесс Маурісіо, MD, FAAD. Зазвичай, найбільші категорії ексфоліантів – хімічні та фізичні, і для кожної з них існують різні варіанти – ми розглянемо це докладніше нижче.

Хімічні проти фізичних ексфоліантів

  • Хімічні ексфоліанти: Використовуючи кислоти або ферменти, хімічний ексфоліант не є вашим типовим гранульованим скрабом для обличчя. “Хімічні ексфоліанти проникають глибше в шкіру і використовують альфа-гідроксикислоти та бета-гідроксикислоти”, – ділиться Тесс Маурісіо. “Найбільш поширеними АГК є гліколева та молочна кислоти, тоді як найпопулярнішою БГК є саліцилова кислота. Хімічні ексфоліанти відлущують шкіру, відбирають відмерлий шар шкіри і розчиняють білки, які забивають пори (кератолітичні). Вони дозволяють заміщення старих, відмерлих клітин новими, свіжими, що призводить до клінічно гладкої, сяючої шкіри.”
  • Фізичні ексфоліанти: Фізичні ексфоліанти – це більш відомі продукти в категорії ексфоліації, і вони використовують абразивні компоненти для розщеплення і видалення відмерлих клітин шкіри. Зазвичай ви бачите фізичний ексфоліант у формі скрабу і часто зустрічаєте інгредієнти, такі як горіх, кісточки або цукрові гранули, – зауважує сертифікований дерматолог Шері Сперлінг, DO. “Фізичні ексфоліанти також використовують кульки, насіння і порошки для механічного видалення відмерлої шкіри”, – додає Тесс Маурісіо. “Вони добре підходять для жирної шкіри, оскільки вони можуть допомогти видалити шари забруднень.”

Найпопулярніші типи ексфоліантів

  • Альфа-гідроксикислоти (АГК): Альфа-гідроксикислоти, більш відомі як АГК, зазвичай використовуються в хімічних ексфоліантах. Зазвичай, найпопулярніші АГК, які використовуються для ексфоліації, – це гліколева кислота і молочна кислота. АГК мають загальну мету покращити обертання клітин, що може призвести до прискорення циклів клітин (антивіковий ефект) і поліпшення гладкості шкіри.
  • Бета-гідроксикислоти (БГК): Бета-гідроксикислоти, більш відомі як БГК, є іншою популярною хімічною альтернативою для ексфоліації. Зазвичай, найпопулярнішою БГК, яка використовується для ексфоліації, є саліцилова кислота, яка зазвичай зустрічається в очищувачах, пілінгах, масках і засобах для боротьби з акне. Саліцилова кислота може бути корисною для швидкого, простого відлущування і, як правило, рекомендується для тих, у кого є акне або схильність до акне.
  • Пудра для вмивання: Пудри, також відомі як порошки для ексфоліації, часто можуть бути гібридом між хімічними та фізичними ексфоліантами. Порошкоподібний матеріал часто містить невеликі фізичні ексфоліанти, а також АГК та/або БГК для швидкого відлущування вдома.
  • Скраб: Можливо, найпопулярніший засіб для ексфоліації, скраб – це ваш “типовий” фізичний ексфоліатор, і його можна знайти в будь-якому висококласному магазині або аптеці. Зазвичай сформульований з інгредієнтів, таких як цукор, горіхи або дрібні кульки, скраби можуть бути загалом більш агресивними для шкіри, тому використовуйте їх обережно і нечасто.

Переваги ексфоліантів

Переваги ексфоліації є простими, але впливовими, і саме тому багато з нас включають цей процес в нашу рутину догляду за шкірою. Декілька головних переваг такі:

  • Видаляє відмерлу шкіру: Як вже зазначала Тесс Маурісіо, ексфоліанти допомагають вам очистити відмерлу шкіру і сприяють заміщенню її новими, свіжими клітинами.
  • Розчищає пори: Якщо у вас схильність до акне або загальні проблеми з забрудненням пор, то ексфоліанти можуть бути відповіддю на чистіший вигляд обличчя. Маурісіо зазначає, що багато компонентів для ексфоліації є кератолітичними, що означає, що вони розчиняють білки, які в іншому випадку залишилися б в порах і забивали їх.
  • Підсилює сяйво: З позбавленнямся відмерлої шкіри, забруднення та інших засмічуючих факторів ексфоліанти допомагають вам досягти більш гладкої та сяючої шкіри.
  • Покращує різні проблеми шкіри: Шляхом видалення накопичень з пор ексфоліанти часто допомагають із проблемами шкіри, її профілактикою та лікуванням. Шері Сперлінг конкретизує, що ексфоліація зазвичай допомагає з акне, антивіковими засобами, тоном та текстурою, гіперпігментацією та лікуванням та профілактикою заростання волосся.

Як правильно ексфоліювати

Ексфоліанти дуже потужні, тому ви повинні завжди використовувати їх з усвідомленням, обережно і мінімально. Менше – це краще у цьому випадку, незалежно від того, чи ви вибираєте хімічний чи фізичний ексфоліант. Експерти рекомендують використовувати ексфоліанти двічі на тиждень на чистій, свіжій шкірі, зауважуючи також, що для досягнення найкращих результатів ключовою є постійність. Як завжди, перед введенням ексфоліантів або будь-яких інгредієнтів у вашу рутину догляду за шкірою, особливо якщо у вас чутлива шкіра або вас хвилює можливість порушення ефективності існуючих засобів, краще проконсультуватися з дерматологом.

Можливі побічні ефекти

Ексфоліанти призначені для видалення відмерлої шкіри та допомоги з очищенням пор, але вони також можуть бути агресивними. Важливо вибирати правильні ексфоліанти та використовувати їх систематично, а також слухати свою шкіру і припиняти використання будь-чого, що може подразнити її. “Перевищення може призвести до почервоніння, подразнення та пошкодження вологового бар’єру”, – зауважує Тесс Маурісіо. “Будьте обережні з хімічними пілінгами вдома, оскільки вони можуть призвести до опіків і можливих стійких пошкоджень шкіри та зарубців, якщо вони виконуються неправильно. Зверніться до свого дерматолога за хімічними пілінгами медичного класу та продуктами з вищою концентрацією АГК та БГК для отримання найкращих результатів та забезпечення безпеки.”

Заключне слово

Ексфоліація – це чудовий спосіб позбутися відмерлих клітин шкіри і зберегти баланс пор, що пояснює, чому так багато з нас використовують фізичні та/або хімічні ексфоліанти в своїй рутині. Хоча ексфоліація в цілому безпечна та ефективна, важливо вибирати правильний тип, уникати перенадмірного використання та слухати, як ваша шкіра реагує на нову рутину ексфоліації. Поки ви обережні та розумно підходите до цього (і консультуєтеся з дерматологом, коли вам не впевнено, з чого почати або потрібно щось потужніше), ви впевнено відкриєте, що ексфоліація допомагає досягти більш гладкого та сяючого обличчя.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: