Головна » Ingredients » Lecithin (Лецитин)

Lecithin (Лецитин)

Рекомендовано для сухої шкіри

Лецитин – натуральна речовина, яка складається з жирних кислот і функціонує як пом’якшувальний інгредієнт, емульгатор, підсилювач проникнення у складі косметики та засобах особистої гігієни.

Походження лецитину

Лецитин є загальним терміном, який описує будь-яку групу жовто-коричневих жирних речовин, які природно зустрічаються в тканинах рослин і тварин, а також в організмі людини. Він складається з жирних кислот, як правило, суміш дигліцеридів стеаридних, пальмітичних та олеїнових кислот, пов’язаних з холіном естер фосфорної кислоти. Лецитин відноситься до амфіфілічних жирів, що означає, що він утримує як воду, так і жирні речовини (гідрофільний та ліпофільний).

Лецитин був уперше виділено 1845 року французьким хіміком і фармацевтом Теодором Гоблі з яєчного жовтка. Він також може бути отриманий з таких джерел, як соєві боби, молоко, ріпак, бавовняне насіння та соняшник.

Лецитин можна використовувати для харчової мети, розчинення порошків (емульгування), гомогенізації рідких сумішей. Лецитин також є у вигляді харчової добавки. Може допомогти покращити силу та функцію серця, покращити когнітивні функції мозку, такі як пам’ять та логічні міркування, а також може зменшити запалення та внутрішній набряк.

У косметиці та засобах особистої гігієни використовується гідрогенізований лецитин. Гідрогенізований лецитин є продуктом контрольованої гідрогенізації (додавання водню) лецитину.

Функції

Дуже поширений інгредієнт, який є у шкірі (у всіх клітинних мембранах). У косметиці він виконує кілька завдань одночасно: це пом’якшуючий і зв’язуючий воду інгредієнт. Також є емульгатором і може використовуватися в цілях стабілізації. Його також часто використовують для створення ліпосом і посилення проникнення.

При місцевому застосуванні лецитин має здатність пом’якшувати та заспокоювати шкіру. Його висока концентрація жирних кислот створює бар’єр на шкірі, що ефективно утримує вологу, зберігаючи при цьому повітря та інші елементи довкілля. Ця властивість робить лецитин відмінним інгредієнтом у кремах, що відновлюють, або для косметики, призначених для зрілої, сухої або перевантаженої шкіри. Крім того, лецитин широко використовується в кондиціонерах для волосся та інших продуктах для волосся через його пом’якшувальні властивості.

Незважаючи на те, що лецитин має низьку розчинність у воді, він функціонує як чудовий емульгатор. Емульгатор необхідний продуктів, що містять як водні, так і масляні компоненти. Як відомо, вода та олія не змішуються, а поділяються на дві дві фази. Для вирішення цієї проблеми та стабілізації емульсії додають лецитин.

Лецитин може бути класифікований як підсилювач проникнення. Це означає, що він може глибоко проникати через шари шкіри, підвищуючи проникнення інших активних інгредієнтів. У водному розчині його фосфоліпіди можуть утворювати ліпосоми – сферицьку структуру, в якій ацильні ланцюги знаходяться всередині і не піддаються впливу водної фази. Згідно зі статтею, опублікованою в Міжнародному журналі токсикології, ліпосоми вважаються ефективними для захоплення інших сполук усередині своєї сферичної структури та доставки їх через шкірний бар’єр. Ця властивість лецитину також використовується у фармацевтичній промисловості для покращення проникнення лікарського засобу через шкіру та через інші біологічні мембрани, такі як кишкові, букальні, ректальні та назальні.

Чи безпечний Лецитин?

Безпеку лецитину та гідрогенізованого лецитину було оцінено Експертною групою з огляду косметичних інгредієнтів (CIR). Лецитин та гідрогенізований лецитин безпечні при використанні в косметиці. Однак експертна група CIR обмежила використання лецитину та гідрогенізованого лецитину концентрацією не більше 15%.

Оскільки лецитин діє як підсилювач проникнення, слід бути обережним при його поєднанні у складах, що містять інші інгредієнти, які можуть бути шкідливими при абсорбції через шкірний бар’єр.

Деякі люди можуть мати алергію на лецитин, оскільки його одержують із соєвих бобів, яєць та молока, які є поширеними алергенними продуктами. Ті, хто дуже чутливий до цих продуктів можуть реагувати на лецитин.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: