Головна » Ingredients » Ascorbic Acid (Аскорбінова кислота)

Ascorbic Acid (Аскорбінова кислота)

Додаткові назви
вітамін С, L-аскорбінова кислота
Ключова роль:
Освітлення
Подразнення: 1

Коротко

  • Найкраще працює при концентрації 5-20%.
  • Збільшує вироблення колагену шкірою.
  • Прибирає пігментацію та коричневі плями.
  • Під час використання під сонцезахисним кремом посилює захист від ультрафіолету.
  • Надзвичайно нестабільний і дуже легко окислюється у присутності світла чи повітря.
  • Стабільний у водних розчинах, тільки якщо рН нижче 3,5 або безводних складах.
  • Вітаміни E і C працюють у синергії та забезпечують чудовий фотозахист.
  • Ферулова кислота подвоює ефект фотозахисту вітамінів C+E та допомагає стабілізувати вітамін C
  • Сироватки з вітаміном С можуть спричинити легке поколювання на чутливій шкірі.

Детально

До 18 століття моряки помітили, що вживання цитрусових допомагає запобігти цингу (захворювання, яке викликає кровоточивість ясен та інші негативні симптоми – спричинені дефіцитом вітаміну C). Тоді вони поняття не мали, що саме їм допомагало у складі цитрусових. Вчені тільки в 1930-х роках змогли з’ясувати, що є вітаміном С.

З того часу це став дуже вивчений вітамін, який, як виявилося, ніс величезну користь для здоров’я не тільки для нашого тіла, але і для шкіри. Це водорозчинний антиоксидант, який відіграє велику роль у складному процесі, коли наша шкіра виробляє власний колаген.

Проблема в тому, що наш організм не здатний виробляти вітамін С, і ми повинні заповнювати свою потребу в ньому повністю із зовнішніх джерел. Продукти з вітаміном С: цитрусові, чорна смородина, червоний перець чи гуава.

Важливо знати, що навіть при вживанні вітаміну C у рекомендованих дозах наша шкіра не отримує його в достатній кількості. І, звичайно ж, частий засмагу або забруднення навколишнього середовища, також погано впливає на рівень вітаміну С у нашій шкірі.

З цього випливає, що для збереження краси та здоров’я шкіри важливо мати у доглядовій рутині хороший крем або сироватку з вітаміном С.

Відмінний антиоксидант та підсилювач УФ-захисту

Численні дослідження показали, що шкіра тварин, місцево оброблена аскорбіновою кислотою, менше червоніє (це явище називається еритема) та отримує меншу кількість сонячних опіків після впливу ультрафіолету.

Тому, використовуйте сироватку з вітаміном С щоранку разом із сонцезахисним кремом (не замість нього!). Для ще кращого захисту вибирайте сироватку, яка містить також вітамін Е, що подвоює фотозахисні властивості вітаміну С. А ферулова кислота, у свою чергу, додатково подвоює фотозахист зв’язку вітамінів C+E.

Так що це тріо – Вітаміни С + Е + ферулова кислота дійсно ефективно. Якщо ви хочете захистити свою шкіру від ультрафіолетового проміння (а вам це потрібно, якщо ви хочете мати здорову шкіру), вам слід спробувати сироватку, що містить магічне тріо. (До речі, сироватка Skinceuticals CE Ferulic була першою на ринку, що містить усі три активні речовини.)

Допомагає шкірі виробляти колаген

Колаген складний, але найважливіше, що потрібно знати, це те, що він допомагає зберегти нашу шкіру пружною та без зморшок. Важливо розуміти, що молекула колагену має відносно великий розмір і не здатна проникнути в глибинні шари шкіри ззовні з крему. З віком природний процес вироблення колагену нашою шкірою сповільнюється. Однак вітамін С здатний збільшити виробництво колагену шкірою.

У дослідженні, проведеному 1999 року, було показано, що сироватка з 10% вітаміну C (Cellex-C) зменшує зморшки протягом 3-х місяців. Через кілька років інше дослідження, з використанням крему з 5% вітаміну C, показало, що протягом 6 місяців шкіра стала більш зволоженою, а зморшки і пігментація зменшилися.

Освітлює шкіру

Регулярне застосування косметики з вітаміном С здатне зменшити гіперпігментацію. Для формування коричневих плям організму необхідний фермент (речовини, що допомагають хімічним реакціям у нашому організмі), званий тирозиназою. Вітамін C ефективно пригнічує цей фермент, перешкоджаючи засмагі.

Надзвичайно нестабільний, дуже легко окислюється

Якщо ви коли-небудь застосовували сироватку з вітаміном С і не встигали використовувати її протягом місяця або двох, то, напевно, ви помітили як вона змінила свій колір і стала коричневою. Це вітамін C, що окислився.

Є кілька порад та прийомів, які допомагають стабілізувати вітамін С. Ефективний низький pH (нижче 3,5 рН) або безводний склад засобу. Деякі інші інгредієнти, такі як ферулова кислота, глутатіон, лимонна кислота або метабісульфіт натрію, здатні покращити стабільність вітаміну. Також дуже важливий захист формули від повітря та світла. Тут найкраще вакуумна упаковка.

Але навіть при всіх цих хитрощах сироватку з вітаміном С можна використовувати зазвичай тільки протягом трьох місяців після її відкриття.

Складно проникає у шкіру

Вітамін С водорозчинний. Однак наша шкіра має ліпідний бар’єр, який не пропускає водорозчинні інгредієнти, а лише жиророзчинні. Так що вітамін С трохи складно проникнути в шкіру. Низький pH (нижче 3,5 рН) вирішує цю проблему, тому зверніть увагу на сироватки на водній основі, які стверджують, що вони мають правильний pH, або на безводні формули.

Велика кількість вітаміну С може дратувати чутливу шкіру

Незначне поколювання цілком нормально, але якщо ваша шкіра дуже чутлива, схильна до розацеа, концентрована (більше 10%) сироватка з вітаміном С може бути протипоказаною. Це завжди індивідуально, тому ви ніколи не дізнаєтеся напевно, доки не спробуєте.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: