Вітамін С — суперзірка по догляду за шкірою. Аскорбілпальмітат є однією зі спроб косметичної промисловості вирішити проблеми стабільності вітаміну C. Аскорбілпальмітат – це жиророзчинна форма вітаміну C, який використовують у косметиці та засобах особистої гігієни. Цей інгредієнт широко застосовується як антиоксидант, який допомагає запобігти пошкодженню шкіри, викликане вільними радикалами та іншими шкідливими впливами навколишнього середовища.
Аскорбілпальмітат також може зменшувати появу темних плям та гіперпігментації шкіри. Це досягається завдяки його здатності підтримувати рівень колагену в шкірі та боротися з утворенням меланіну, що відповідає за темні плями на шкірі.
Крім того, аскорбілпальмітат може допомогти зберегти стабільність та ефективність інших інгредієнтів у косметичних засобах, що дозволяє покращити їх дію на шкіру.
Але не все так добре. Стабільність аскорбілпальмітату подібна до стабільності чистої аскорбінової кислоти, що означає, що він насправді не стабільний. Велике дослідження, опубліковане в Journal of Cosmetic Dermatology, порівнювало різні похідні форми вітаміну С, і це дослідження показало, що стабільність аналогічна чистому вітаміну C. Що не дуже добре.
По-друге, дослідження, яке вивчало поглинання шкірою вітаміну С, показало, що аскорбілпальмітат не підвищує рівень аскрбінової кислоти у шкірі. Це не означає, що аскорбілпальмітат не може проникнути в шкіру (оскільки він маслорозчинний, а шкіра любить поглинати жиророзчинні речовини), але це означає, що є сумніви, чи може аскорбілпальмітат перетворитись на чистий вітамін С у шкірі. Навіть якщо його можна перетворити, пальмітатна частина молекули становить більше половини, тому ефективність не буде високою.
По-третє, інше дослідження, яке хотіло вивчити антиоксидантні властивості аскорбілпальмітату, з подивом виявило, що, незважаючи на те, що аскорбілпальмітат має хороші антиоксидантні властивості; після ультрафіолетового випромінювання (того самого, що ми отримуємо від сонця), воно також сприяє перекисному окисленню ліпідів і цитотоксичності. Це було лише дослідження in vitro, що означає, що воно проводилося на клітинних культурах, а не на реальних людях, але все ж це також не надто підтримує використання аскорбілпальмітату. Єдина хороша річ, яку ми можемо написати про аскорбілпальмітат, це те, що є дослідження in vitro (зроблене в лабораторії, а не на реальних людях), яке показує, що він може підвищити вироблення колагену. Щодо освітлюючих властивостей чистого вітаміну С, це ще одна властивість, якої аскорбілпальмітат не має, або, принаймні, немає жодних підтверджених даних про це, навіть in vitro.
Загалом, аскорбілпальмітат є популярним інгредієнтом у косметиці та засобах особистої гігієни завдяки своїм антиоксидантним властивостям та здатності допомогти підтримати здоров’я та красу шкіри. Але якщо вам подобається вітамін С, кразе звернути увагу на більш перспективні похідні форми.
Джерела
- Journal of Cosmetic Dermatology, Volume 11 (4) – Dec 1, 2012, Stability, transdermal penetration, and cutaneous effects of ascorbic acid and its derivatives
- Dermatologic surgery, 2001 Feb;27(2):137-42., Topical L-ascorbic acid: percutaneous absorption studies.
- Journal of Investigative Dermatology, 2002 Nov, Volume 119, Issue 5, Vitamin C Derivative Ascorbyl Palmitate Promotes Ultraviolet-B-Induced Lipid Peroxidation and Cytotoxicity in Keratinocytes
- Colin Sanders, A Guide To Cosmetic Ingredients For The Perplexed, Ascorbyl Palmitate
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: