Маслорозчинний червоно-оранжевий пігмент, який стає все більш відомим як потужний антиоксидант.
Якщо пігмент помаранчевого кольору нагадує вам бета-каротин з моркви, це не випадково: астаксантин також належить до хімічної групи каротиноїдів, яка відома тим, що надає рослинам жовтий, оранжевий або червоний колір. Астаксантин походить здебільшого з мікроводоростей Haematococcus Pluvialis.
Астаксантин є антиоксидантом. Ви можете приймати його як добавку або наносити на шкіру, це працює в обох напрямках. Дослідження шкіри мишей у 2012 році показало, що формула ліпосомального астаксантину запобігає пошкодженню шкіри, спричиненому УФ-випромінюванням. Попереднья обробка шкіри формулою астаксантину перед опроміненням істотно зменшувала рівень потовщення шкіри, спричинене УФ-променями, запобігала зменшенню рівня колагену у шкірі та утворення меланіну.
Інше дослідження 2012 року вивчало косметичні переваги астаксантину та виявило, що поєднання пероральних добавок (6 мг/день) і місцевого застосування протягом 8 тижнів у 30 добровольців показало покращення зморшок на шкірі (гусячі лапки), розмір вікових плям, еластичність, текстуру і вологість шкіри. Також дослідження на мишах у 2017 році показало, що молекула каротиноїду ефективна для прискорення загоєння ран.
Загалом, астаксантин — перспективний антиоксидант, який приємно помітити в будь-якому списку інгредієнтів.
Джерела
- Hama, Susumu, et al. “Protective effects of topical application of a poorly soluble antioxidant astaxanthin liposomal formulation on ultraviolet‐induced skin damage.” Journal of pharmaceutical sciences 101.8 (2012): 2909-2916.
- Tominaga, Kumi, et al. “Cosmetic benefits of astaxanthin on humans subjects.” Acta Biochimica Polonica 59.1 (2012).
- Meephansan, Jitlada, et al. “Effect of astaxanthin on cutaneous wound healing.” Clinical, cosmetic and investigational dermatology 10 (2017): 259.
- Suganuma, Kaoru, et al. “Astaxanthin attenuates the UVA-induced up-regulation of matrix-metalloproteinase-1 and skin fibroblast elastase in human dermal fibroblasts.” Journal of dermatological science 58.2 (2010): 136-142.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: