Головна » Ingredients » Bakuchiol

Bakuchiol

Додаткові назви
Sytenol A, Phyto Retinol, бакучіол
Застосування
антиоксидант, зволоження, контроль жиру
Ключова роль:
Антивікове

На перший погляд можна подумати, що бакучіол – це звичайний рослинний екстракт. Його отримують із насіння Psoralea Corylifolia, також відомого як Babchi – рослини, важливої в індійській та китайській медицині. Молекулу вперше було виділено в 1973 році, і про неї відомо кілька фактів: вона має протизапальні, антиоксидантні, протипухлинні, антибактеріальні та гепатопротекторні властивості, як і багато інших аюрведичних рослинних екстрактів.

Нещодавно було виявлено, що бакучіол поводиться на шкірі так само, як відома суперзірка догляду за шкірою, ретинол. Хоча хімічно молекула має нічого спільного з сімейством вітамінів А.

І бакучіол, і ретинол посилюють вироблення колагену I, III і IV типу і знижують регуляцію MMP – ферменту, що атакує колаген у нашій шкірі. Це означає, що в шкірі залишається більше колагену, що означає більш пружну шкіру без зморшок. 12-тижневе клінічне дослідження з використанням формули з бакучіолом у концентрації 0,5% за участю 17 людей, які використовували його двічі на день, підтвердило значне розгладження мімічних ліній і зморшок, еластичність, пружність і загальне зменшення фотопошкоджень. Крім того, тестова формула дуже добре переносилася, без побічних ефектів, подібних до ретинолу.

Більше того, подвійне сліпе дослідження 2018 року за участю 44 людей порівнювало 0,5% бакухіол з 0,5% кремом ретинолу та виявило, що «бакухіол порівнянний з ретинолом за своєю здатністю покращувати фотостаріння та переноситься краще, ніж ретинол». Суперобіцяючий результат через 12 тижнів.

І бакучіол, і ретинол дуже добре працюють разом. В тому числі бакучіол може допомогти стабілізувати нестабільний і складний для формулювання ретинол.

Бакучіол демонструє не тільки властивості проти старіння, але й чудову дію проти прищів. Бакучіол у концентрації 1% дуже ефективний сам по собі (57% зменшення акне після 6 тижнів лікування) і навіть краще в поєднанні з 2% саліцилової кислотою (67% зменшення акне через 6 тижнів). Молекула діє проти акне кількома способами: вона пригнічує 5α-редуктазу (фермент, що контролює шкірне сало), є антибактеріальною (включаючи P. acnes), протизапальною та пригнічує перекисне окислення ліпідів, злий окислювальний процес, про який нещодавно вважалося. бути дуже раннім пусковим механізмом у процесі акне.

Також варто згадати, що бакучіол позитивно регулює гени, пов’язані з гідратацією, такі як аквапорин 3, а також демонструє деякі властивості інгібування меланіну.

Загалом, бакучіол — це чудова молекула, як для боротьби зі старінням, так і проти акне і висипів. Але докази порівняно з відомими суперзірками далеко не такі переконливі, тому в рутинному догляді за шкірою краще додати бакучіол до ретинолу, ніж просто замінити його.

Джерела
  • Chaudhuri, R. K., and K. Bojanowski. “Bakuchiol: a retinol‐like functional compound revealed by gene expression profiling and clinically proven to have anti‐aging effects.” International journal of cosmetic science 36.3 (2014): 221-230.
  • Chaudhuri, Ratan K. “Bakuchiol: A Retinol-Like Functional Compound, Modulating Multiple Retinol and Non-Retinol Targets.” Cosmeceuticals and Active Cosmetics, 3rd edn, Francis & Taylor, Boca Raton (2015): 1-18.
  • Chaudhuri, Ratan K., and Francois Marchio. “Bakuchiol in the management of acne-affected skin.” Cosmetics and Toiletries 126.7 (2011): 502.
  • Ratan K. Chaudhuri, PhD, Sytheon Ltd., “Bakuchiol to Stabilize Retinol and Polyunsaturated Lipids”, Cosmetics and Toiletries (2015)
  • Dhaliwal, S., et al. “Prospective, randomized, double‐blind assessment of topical bakuchiol and retinol for facial photoaging.” British Journal of Dermatology (2018).

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

BHT

BHA

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: