Головна » Ingredients » Benzoyl Peroxide

Benzoyl Peroxide

Ключова роль:
Від акне

Цей інгредієнт вважається золотим стандартом у лікуванні акне. Але, як зазвичай, його потужна дія супроводжується побічними ефектами, тому ми вважаємо, що бензоіл пероксид (Benzoyl Peroxide) найкраще використовувати як крайній засіб (принаймні, у сфері місцевого лікування).

Перевага бензоіл пероксиду полягає в тому, що він неймовірно ефективний проти прищів запального типу. Не стільки проти вугрів чи білих цяток, скільки проти акне, спричинених шкідливими бактеріями Propionibacterium acnes (а це більшість типів акне). Окрім антибактеріальної, він також має протизапальну, кератолітичну та ранозагоювальну дію, завдяки яким він надзвичайно ефективний проти постакне.

Ще одна велика перевага бензоіл пероксиду полягає в тому, що до нього не розвивається резистентність бактерій, тобто якщо він спрацює один раз, він працюватиме й надалі. Антибіотики також є поширеним способом лікування вугрів, але в усьому світі зростає кількість P. acnes, що резистентні до антибіотиків. Бензоіл пероксид ймовірно, допоможе вам, навіть якщо антибіотики перестали діяти, і їх також часто поєднують для більш комплексної терапії акне. До речі, бензоіл пероксид добре поєднується не тільки з антибіотиками, а й з ретиноїдами.

Бензоіл пероксид здійснює свою антибактеріальну магію, будучи потужним окислювачем, тобто прооксидантом. Як протилежність антиоксиданту. Бензоіл пероксид буквально продукує ROS (активні форми кисню) у шкірі, які вбивають P. acnes, але також завдають шкоди навколишнім клітинам шкіри. Постійне використання бензоіл пероксид старить вашу шкіру, саме тому, ми радимо використовати його як крайній засіб. Якщо ви використовуєте бензоіл пероксид, будь ласка, також використовуйте хороший сонцезахисний крем і хорошу сироватку з антиоксидантами, щоб зменшити негативну дію на шкіру (хоча ці засоби корисні в будь-якому випадку). Використовуйте лікування з бензоіл пероксидом на ніч, а сироватку з антиоксидантами – вранці, щоб вони не компенсували один одного.

Іншим побічним ефектом бензоіл пероксиду є те, що він може сильно сушити шкіру. Стосовно цього інгредієнту можна зазначити, що більше – не значить краще. Насправді він однаково ефективний при концентраціях 2,5, 5,0 і 10%, але чим вища концентрація, тим сильніше виникають побічні ефекти, подразнення та сухість шкіри. Використання бензоіл пероксид у концентрації 2,5% є ідеальним. Ще один побічний ефект, про який варто знати, це те, що BP може відбілювати постільну білизну та одяг. Будьте обережні з дорогими атласними простирадлами.

Загалом пероксид бензоїлу є унікально ефективним місцевим засобом для лікування акне, але він має свою ціну. Використовуйте його як крайній засіб і у міру (і з великою кількістю зволожуючих засобів, сонцезахисного крему та антиоксидантної сироватки).

Джерело

Sagransky, Matt, Brad A. Yentzer, and Steven R. Feldman. “Benzoyl peroxide: a review of its current use in the treatment of acne vulgaris.” Expert opinion on pharmacotherapy 10.15 (2009): 2555-2562.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Post navigation

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: