
Коротко
- Це полігідроксикислота (PHA), яку часто називають AHA наступного покоління.
- М’яко злущує відмерлі клітини шкіри, роблячи шкіру гладкою і рівною.
- У довгостроковій перспективі він забезпечує антивікові переваги, такі як збільшення товщини шкіри та зменшення зморшок (хоча трохи менше, ніж більш перевірені суперзірки AHA).
- Це чудовий зволожуючий агент і навіть допомагає відновити порушений шкірний бар’єр.
- Це антиоксидант і не робить вашу шкіру більш чутливою до сонця.
- Його можна використовувати, навіть якщо ваша шкіра дуже чутлива, схильна до розацеа або якщо ви після косметичної процедури.
Детально
Глюконолактон – це свого роду кислота, хоча ви, мабуть, не здогадалися б про це з його назви. Це PHA, або полігідроксикислота. PHA є близькими родичами знаменитих AHA, як з точки зору схожої хімічної структури, так і схожого впливу на шкіру. Вони часто позиціонуються як AHA нового покоління.
Основна обіцянка глюконолактону (а також його брата, іншого найчастіше використовуваного PHA, лактобіонової кислоти) полягає в тому, що він має приголомшливі переваги для шкіри у порівнянні з AHA, але без робічних ефектів і роздратування.
У 2004 році було проведено дослідження, яке порівнювало схему догляду за шкірою PHA та режим догляду за шкірою AHA протягом 12 тижнів, зосереджуючись на подразненні та перевагах проти старіння. Який результат? PHA має набагато кращі результати при подразненні, пекучості та печінні (і набагато кращих засобах, звичайно, набагато менше), і вони отримали дуже схожі результати для омолоджуючих ефектів, що розгладжують шкіру. Було лише два аспекти, де AHA набрали трохи кращих результатів: розгладження щипка та регулювання сальності шкіри.
М’якість шкіри, ймовірно, походить від більшого молекулярного розміру, що означає менше проникнення та менше роздратування. Насправді PHA настільки ніжна, що ви навіть можете використовувати її, якщо ваша шкіра дуже чутлива (навіть якщо у вас є розацеа або атопічний дерматит), і вони також пропонуються після косметичної процедури для продовження та посилення переваг догляду за шкірою.
Ще однією областю, де PHA показує прекрасні результати, є зволоження шкіри. Вони краще справляються з цим, ніж AHA, і можуть допомогти відновити шкірний бар’єр. Також показано, що вони успішно працюють разом і підвищують переваги інших активних речовин, включаючи азелаїнову кислоту для розацеа або гідрохінон для гіперпігментації.
І це ще не все. Глюконолактон також має антиоксидантні та хелатуючі властивості, а це означає, що він може запобігти окисленню легко окислених інших речей. Насправді, його антиоксидантний ефект можна порівняти зі знаменитим вітаміном C.
І ще один надзвичайно цікавий результат дослідження: на відміну від AHA, які підвищують чутливість до сонця, було показано, що глюконолактон цього не робить. Не те, щоб ми хотіли сказати вам не використовувати сонцезахисний крем, якщо ви використовуєте відлущувальний засіб глюконолактону (будь ласка, завжди використовуйте сонцезахисний крем!), але ми подумали, що це цікаво.
Глюконолактон – суперзірка догляду. Інгредієнт обов’язково потрібно спробувати, якщо ваша шкіра чутлива. Він розгладить вашу шкіру, вирівняє тон шкіри і навіть дасть омолоджуючий ефект і все це без роздратування.
Джерела
- Cutis., 2004 Feb;73(2 Suppl):14-7., A polyhydroxy acid skin care regimen provides antiaging effects comparable to an alpha-hydroxyacid regimen.
- Cutis.,2004 Feb;73(2 Suppl):3-13., The use of polyhydroxy acids (PHAs) in photoaged skin.
- Journal of Cosmetic Dermatology, , Volume 5 (1) – Mar 1, 2006, An evaluation of a polyhydroxy acid skin care regimen in combination with azelaic acid 15% gel in rosacea patients
- Dermatologic Surgery, , Volume 30 (2) – Feb 1, 2004, The Polyhydroxy Acid Gluconolactone Protects Against Ultraviolet Radiation in an In Vitro Model of Cutaneous Photoaging
- Journal of Cosmetic Dermatology, , Volume 4 (1) – Jan 1, 2005, After 30 years … the future of hydroxyacids
- Hunt, Michelle J., and Ross StC Barnetson. “A comparative study of gluconolactone versus benzoyl peroxide in the treatment of acne.” Australasian journal of dermatology 33.3 (1992): 131-134.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: