Головна » Ingredients » Glycolic Acid (Гліколева кислота)

Glycolic Acid (Гліколева кислота)

Коротко

  • Це найбільш вивчений AHA з доведеною ефективністю.
  • М’яко знімає омертвілі клітини шкіри, відкриваючи новішу, свіжу і гладку шкіру.
  • Може допомогти виробленню власного колагену, що призводить до більш пружної та молодої шкіри.
  • Бореться з пігментацією, спричиненою пошкодженням сонця.
  • Вибирайте засоби, у яких вказується концентрація та значення pH, тому що ці два фактори сильно впливають на ефективність гліколієвої кислоти.
  • Не забувайте користуватися сонцезахисним кремом (він корисний у будь-якому випадку, але особливо важливий при використанні AHA).
  • Легке печіння або поколювання під час використання косметики з AHA – нормальне явище.
  • Якщо ваша шкіра дуже чутлива до розацеа, виберіть косметику з BHA або PHA.

Детально

AHA (альфа-гідроксикислоти) позначають цілу групу інгредієнтів і гліколева кислота є одним з них. У природному вигляді її можна знайти у винограді, соку цукрової тростини, цукрових буряках. Але у косметиці найчастіше використовується синтетична версія. Далі ми докладніше розглянемо кожну її функцій.

Відлущує шкіру

ГК може м’яко видалити відмерлі частинки на поверхні вашої шкіри, відкриваючи нові, більш свіжі та молоді клітини шкіри під ними. Це називається пілінгом. Ваша шкіра оновлюється природно відлущуючи верхній шар шкіри кожні 3-5 тижнів. Але як завжди: з віком цей процес уповільнюється, а також під впливом сонця, несприятливої екології та інших шкідливих факторів. Так що невелика допомога шкірі ззовні у формі AHA зазвичай дуже доречна. Вибравши якісну косметику з AHA, ви досить швидко отримаєте посвіжілу і гладку шкіру.

Збільшує вироблення колагену

Оновлення та пілінг шкіри – корисна функція. Однак ще більше викликає інтерес до цього популярного інгредієнта доведена здатність збільшувати синтез колагену. Існує лише кілька інгредієнтів з цією суперздатністю, і гліколева кислота є однією з них – єдина серед усіх АНА. Однак, щоб отримати перші помітні результати необхідно запастися терпінням: синтез колагену – це довготривалий процес і потрібно цілих 4-6 місяців, щоб побачити суттєві зміни в шкірі.

Зменшує гіперпігментацію

Дослідження показують, що гліколієва кислота може диспергувати меланін у нашій шкірі (природний пігмент, який надає колір нашій шкірі, проте занадто велика його кількість призводить до появи небажаних коричневих плям), а також дуже корисний для знебарвлення слідів після вугрів (це називається пост-запальна гіперпігментація) ).

Ще пара бонусів

Дослідження показують, що при постійному використанні гліколієва кислота збільшує товщину нашої шкіри та допомагає стимулювати зростання нових здорових клітин, що призводить до більш свіжого, молодого кольору обличчя.

Видалення мертвих клітин шкіри з поверхні шкіри також корисне для видалення лущення на сухій шкірі і дозволяє косметиці по догляду за шкірою працювати краще.

Гліколева кислота не є основним компонентом для лікування акне, проте навіть проблемною вона буде корисною. Є кілька досліджень, які показують, що ГК покращує проблемну шкіру. (Можливо, варто спробувати на додаток до рутинного догляду за шкірою від акне, але не замість більш ефективних стандартних інгредієнтів, таких як саліцилова кислота або бензоїлпероксид).

Гліколева кислота – справжня суперзірка для догляду за шкірою. Але щоб випробувати все приємне у світі, важливо використовувати правильно складений, високоякісний продукт. Є дві дійсно важливі речі, які впливають на ефективність продукту гліколевої кислоти (або AHA):

Концентрація гліколієвої кислоти у косметиці

При можливості вибирайте косметику, в якій відома точна концентрація гліколевої кислоти (або АНА). Для м’якого повсякденного домашнього догляду рекомендована концентрація 4-10%. З таким м’яким засобом ви напевно отримаєте свіжішу, гладку шкіру.

Кошти в діапазоні 10-20% досі підходять для домашнього використання. Однак їх краще використовувати не більше ніж 1-2 рази на тиждень. Важливо бути уважним стан своєї шкіри. Сильне лущення, почервоніння, роздратування – це ознаки надмірного агресивного відлущування.

Понад 20% гліколієвої кислоти зазвичай застосовується вже лише у професійній косметології.

Значення рН

Цей показник важливий, як концентрація. AHA не працюють, якщо рН продукту не є кислим.

Діапазон оптимальних значень рН для гліколевої кислоти в домашніх умовах становить 3-4. У цьому діапазоні продукт все ще ефективний, але досить щадний для шкіри. Якщо pH менше, гліколева кислота працює сильніше, якщо pH більше, вона працює м’якше. При рН вище 4 і особливо вище рН 5 гліколева кислота втрачає всю магічну силу. З іншого боку, якщо pH дуже низький, це може спричинити подразнення шкіри. Професійні рішення працюють при pH лише 2, але для домашньої косметики краще дотримуватися діапазону pH 3-4.

Застереження

Якщо ви використовуєте продукт з AHA, будь ласка, використовуйте сонцезахисний крем щоранку, оскільки AHA збільшує чутливість шкіри до сонця.

Якщо ваша шкіра дуже чутлива або схильна до розацеа, гліколева кислота, ймовірно, не підійде. У цьому випадку оптимальні м’які продукти з BHA та PHA.

Якщо ви вперше використовуєте косметику AHA, швидше за все вам доведеться трохи поекспериментувати, щоб підібрати оптимальну частоту використання і концентрацію кислоти для своєї шкіри.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: