

Коротко
- Гіалуронова кислота присутня в нашій шкірі і поводиться, подібно до губки.
- Може утримувати воду до 1000 разів більше за свою вагу.
- Це велика молекула з субодиниць (полімер), що повторюються, тому існують версії з різною молекулярною масою (на жаль, молекулярну масу неможливо визначити тільки зі списку INCI).
- Високомолекулярна гіалуронова кислота (> 500 кДа) є відмінним зволожувачем поверхні, захисним засобом для шкіри і може діяти як осмотичний насос, допомагаючи водорозчинним активним речовинам проникати глибше в шкіру.
- Низькомолекулярна гіалуронова кислота (<500 кДа) може зволожувати шкіру трохи глибше, хоча це все ще більша молекула і працює в основному в епідермісі (зовнішньому шарі шкіри).
- Низькомолекулярна ГК також може допомогти шкірі відновлюватися, підвищуючи її самозахист (~200 кДа)
- Гіалуронова кислота із наднизькою молекулярною вагою (<50 кДа) є спірним інгредієнтом і може діяти як прозапальна сигнальна молекула.
Детально
Гіалуронова кислота (ГК) та її різні форми є відомими зволожувачами. Давайте подивимося, що таке гіалуронова кислота і що ще важливіше, ніж вона корисна?
ГК – це велика молекула цукру з субодиниць (полімери), що повторюються, які природним чином містяться в нашому організмі. Це найважливіша і найважливіша молекула в рідкій речовині між клітинами нашої шкіри (його наукова назва – позаклітинний матрикс). Доросла людина вагою 70 кг має близько 15 г ЦК у своєму тілі, і половина з неї перебуває у шкірі. Більшість ГК шкіри знаходиться в дермі (глибший шар – близько 0,5 мг/кг), але є і в епідермісі (верхній шар – близько 0,1 мг/кг).
Оскільки ГК є полімером, його субодиниці можуть повторюватися як багато разів так і всього кілька. Таким чином, існують різні версії молекулярної ваги. Не існує чіткого визначення того, що вважається високомолекулярним або низькомолекулярним, але загальна картина виглядає приблизно так:
ГК з високою молекулярною масою: 500К – 4M Дальтон;
Низькомолекулярна ГК: 500К Дальтон та нижче.
Роль високомолекулярної гіалуронової кислоти у шкірі
По-перше, ви повинні знати, що це версія, яку можна знайти у складі нашої шкіри. То що це робить?
Уявіть губку. ВГК має здатність зв’язувати воду в 1000 разів більше за свою вагу. Або, інакше кажучи, 1 грам ГК може утримувати до 6 літрів води! Це багато, і це робить ГК значною мірою найкращим водозв’язуючим інгредієнтом, який відомий на сьогодні.
Гіалуронова кислота також має багато інших важливих біологічних функцій. Крім зволоження, вона підтримує еластичність шкіри, зменшує запальні реакції, відновлює пошкоджений бар’єр і прибирає зморшки, пов’язані з втратою води. Допомагає шкірі виглядати здоровою та молодою.
Застосування високомолекулярної гіалуронної кислоти
Що стосується нанесення високомолекулярної гіалуронової кислоти на шкіру, ви повинні знати, що швидше за все вона не проникає в шкіру. У 1999 році було проведено одне дослідження, в якому йдеться про те, що ГК може вбиратися в шкіру за допомогою будь-якого активного транспортного механізму, проте ми не змогли знайти нічого, що могло б підтвердити цю інформацію. Все, що ми змогли знайти, це численні експертні думки і нові дослідження, в яких говориться, що високомолекулярна ГК – це величезна молекула, яка залишається на поверхні шкіри, щоб забезпечити поверхневе зволоження і сформувати захисний бар’єр.
Також вона може працювати як «осмотичний насос» та посилювати проникнення для водорозчинних активних речовин. Як стверджує хімік-косметолог із Realize Beauty, ГК може бути «осмотичною системою доставки, яка може штовхати водорозчинні активні речовини глибше в шкіру, утворюючи сильно зволожений резервуар на поверхні».
Роль низькомолекулярної гіалуронової кислоти у шкірі
Біологічна функція низькомолекулярної гіалуронової кислоти у шкірі видається надзвичайно складною та відрізняється від біологічної функції свого побратима – високомолекулярної ГК. Вважається, що вона є прозапальною сигнальною молекулою, яка запускає запальні та відновлювальні механізми шкіри.
Застосування низькомолекулярної гіалуронної кислоти
Виходячи з біологічної ролі низькомолекулярної ГК, питання логічне: чи провокує цей підвид ГК запальний процес у нашій шкірі при зовнішньому застосуванні? Більшість доказів вказують що немає, принаймні коли йдеться про молекулярну масу в діапазоні 50 кДа і вище.
По-перше, низькомолекулярна гіалуронова кислота все ще є досить великою молекулою, проникнення в шкіру якої є сумнівним. Вона може поглинатися трохи краще, високомолекулярна, але все-одно працює в основному в епідермісі, найвищих шарах шкіри.
По-друге, ми виявили численні дослідження, що показують, що низькомолекулярна ГК може допомогти шкірі відновлюватись. Одне дослідження показало, що 0,2% ДК (~ 200 кДа, використане в дослідженні) підвищує самозахист шкіри, а ще два дослідження показали, що ГК (також у 0,2%) допомагає при шкірних захворюваннях, пов’язаних із запаленням, таких як розацеа та себорейний дерматит обличчя.
По-третє, дослідження від виробника (проведене Evonik) показало, що версії ГК з молекулярною масою 50 кДа та вище не викликають запальних процесів у шкірі. Проте версія 20 кДа справді виявляла деяку прозапальну активність. Досвід було проведено на відновленому людському епідермісі, тому реальної людської шкіри реальні результати можуть відрізнятися.
Джерела
- Dermato-endocrinology, Jul 1, 2012, Hyaluronic acid: A key molecule in skin aging
- Journal of Drugs in Dermatology, January 2016, Rejuvenating Hydrator: Restoring Epidermal Hyaluronic Acid Homeostasis With Instant Benefits
- The Journal of investigative dermatology., 1999 Nov;113(5):740-6., Absorption of hyaluronan applied to surface of intact skin.
- International Journal of Cosmetic Science, Volume 37 (4) – Aug 1, 2015, Стability determination of the formulations containing hyaluronic acid
- Journal of immunology, 2008 Aug 1, Low Molecular Weight Hyaluronic Acid Increases the Self-Defense of Skin Epithelium by Induction of β-Defensin 2 via TLR2 and TLR4
- SOFW Journal, 11-2008, M. Farwick, P. Lersch, G. Strutz (Evonik), Low Molecular Weight Hyaluronic Acid: Його ефекти на Epidermal Gene Expression and Skin Ageing
- Journal of drugs in dermatology : JDD., 2011 Sep;10(9):990-1000.
- Journal of clinical and aesthetic dermatology., 2012 Окт;
- Journal of drugs in dermatology : JDD., June 2013 | Volume 12 | Issue 6, Efficacy and Tolerability of Low Molecular Weight Hyaluronic Acid Sodium Salt 0.2% Cream in Rosacea
- Journal of theoretical biology, 1986 Mar 21;119(2):219-34., A model for role hyaluronic acid and fibrin in the early events during the inflammatory response and wound healing.
- The Journal of clinical investigation., 1996 Nov 15;98(10):2403-13., Hyaluronan (HA) fragments induce chemokine gene expression in alveolar macrophages. The role of HA size and CD44
- American journal of respiratory cell and molecular biology, 2011 October, Hyaluronan fragments promote inflammation by down-regulating anti-inflammatory A2a receptor
- Immunol Res. Author manuscript; available in PMC 2014 Jul 22., Tissue integrity signals communicated by high-molecular weight hyaluronan and resolution of inflammation
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: