Лаурет-4 – це синтетичний полімер, який використовується в багатьох різних косметичних засобах та засобах для догляду за шкірою для покращення текстури та тактильних відчуттів. Найчастіше цей інгредієнт використовується як поверхнево-активна речовина та емульгатор.
Лаурет синтезуються за допомогою процесу, відомого як етоксилювання – хімічної реакції, при якій оксид етилену додається до субстрату. У цьому випадку субстрат – лауриловий спирт. Лауриловий спирт отримують з лауринової кислоти, насиченої жирної кислоти з ланцюгом з 12 атомів вуглецю, що міститься в пальмовому або кокосовому маслі. Число, вказане в назві, вказує на середню кількість одиниць етиленоксиду, що повторюються, в молекулі. Лаурет-4 – прозора безбарвна рідина. У міру збільшення числового значення в’язкість лаурету збільшується.
Для чого використовується Лаурет-4?
У косметиці та засобах для догляду за шкірою лаурет-4 працює як поверхнево-активна речовина та емульгатор. Його можна зустріти в засобах для ванн, засобах, що очищають, засобах для волосся і сонцезахисних засобах. Він також використовується в пом’якшувачах кутикули, дезодорантах та зволожуючих продуктах.
Поверхнево-активна речовина
Як поверхнево-активна речовина лаурет-4 знижує поверхневий натяг між двома речовинами, такими як дві рідини або рідина і тверде тіло. Молекула поверхнево-активної речовини містить один кінець, який є гідрофільним та притягується водою, а інший кінець є ліпофільним та притягується до олії. Це дозволяє поверхнево-активним речовинам притягувати та утримувати олії, бруд та інші забруднення, що накопичилися на шкірі, а потім змивати їх. Завдяки цим властивостям лаурет-4 можна знайти в багатьох різних засобах, що очищають, і засобах для миття тіла.
Емульгатор
Емульгатори необхідні, коли рецептура містить інгредієнти на водній та олійній основі. Лаурет-4 відмінно покращує консистенцію засобу та дозволяє йому краще розподілятися на шкірі.
Чи безпечний Лаурет-4?
Незважаючи на те, що лаурет-4 вважається безпечним косметичним інгредієнтом, щодо нього є певні розбіжності. Як згадувалося вище, лаурет-4 створюється за допомогою етоксилювання, процесу, в результаті якого як побічний продукт утворюється 1,4-діоксан. 1,4-діоксан – це відомий канцероген для тварин, який легко проникає у шкіру.
Однак, потенційна присутність 1,4-діоксану контролюється за допомогою подальших стадій очищення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: