Головна » Ingredients » Lavandula Angustifolia Oil

Lavandula Angustifolia Oil

Ми маємо почати, написавши, наскільки захоплені ми захоплюємося дивовижними лавандовими полями Провансу, і ми дійсно любимо майже все про лаванду: її вигляд, колір, аромат… але, коли мова йде про догляд за шкірою, лаванда – це сумнівний інгредієнт, який, ймовірно, ви не хочете бачити у своїх косметичних засобах.

Почнемо з позитивних сторін: лаванда має чудовий аромат, тому не дивно, що вона популярна як інгредієнт для природних продуктів, які хочуть бути вільними від синтетичних ароматизаторів, але все ж хочуть пахнути добре. Аромат лаванди відомий своєю здатністю заспокоювати та розслабляти, і деякі невеликі наукові дослідження це підтримують. Леткі сполуки, які вдихаються, здаються мають розслаблюючий ефект на центральну нервову систему, і дослідження показали, що ароматерапія лавандою може поліпшити стан пацієнтів у лікарнях.

Іншою перевагою є те, що лавандова олія має антимікробні та антибактеріальні властивості. Вона також має деякі анальгетичні та розслаблюючі властивості. Також часто стверджується, що лавандова олія має протизапальні властивості. Ми знайшли дослідження, яке підтверджує це, але це була ефірна олія з листя, а не, як зазвичай, квіток, і ці дві різні частини мають значно відмінні хімічні сполуки. (Основними компонентами ефірної олії з квіток є ліналил ацетат та ліналоол [приблизно 80% обидва разом], тоді як у ефірній олії з листя є 1,8-цинеол [приблизно 65%].)

Проте розглянемо недоліки: подібно до багатьох інших ефірних олій, головні компоненти лавандової олії – це потенційно подразливі ароматні компоненти. Основні компоненти – ліналил ацетат (приблизно 50%) і ліналоол (приблизно 35%) – можуть автоксидуватися при взаємодії з повітрям, утворюючи сильні алергени контактного типу. Щоб ситуація стала ще гіршою, здається, що лавандова олія може бути цитотоксичною з концентрацій вже від 0,25% (концентрації до 0,125% були безпечними). Також часто цитують японське дослідження, яке проводило патч-тести з лавандовою олією протягом 9 років і виявило значне збільшення чутливості до лавандової олії в 1997 році (з 1,1% у 1990 році до 8,7% у 1997 році і 13,9% у 1998 році). Саме в цей рік в Японії стали модні сушені квіти лаванди в подушках, шафах і в інших місцях, і виглядає так, що збільшення експозиції до лаванди призводить до збільшення ризику чутливості.

Узагалі, нам сумно писати погані речі про таку чудову рослину, але коли мова йде про догляд за шкірою, вам буде краще обійтися без лаванди.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: