Головна » Ingredients » Linolenic Acid (Лінолева кислота)

Linolenic Acid (Лінолева кислота)

Додаткові назви
alpha-Linolenic acid, ALA, omega-3 fatty acid, Form of Vitamin F

Знаменита омега-3 жирна кислота, мати всіх ω-3 жирних кислот в нашому організмі. На рівні з лінолевою кислотою, це незамінна жирна кислота, яку наш організм не може синтезувати, і ми повинні отримати її з нашого харчування. Це також поліненасичена жирна кислота з трьома подвійними зв’язками, і рідкою консистенцією.

Хоча лінолевої кислоти багато в шкірі, це не стосується альфа-ліноленової кислоти (ALA). Не зовсім зрозуміло, чи являється це наслідком невживання достатньої кількості Омега-3 з типовою західною дієтою.

Листові зелені овочі, волоські горіхи, насіння льону та риб’ячий жир є багатими джерелами ALA, і якщо ви не їсте багато з них, зарчові добавки з риб’ячим жиром є досить гарною ідеєю, підкріпленою дослідженнями. Це хороша ідея як з точки зору загальної користі для здоров’я, так і потенційно покращує шкірні проблеми, пов’язані із запаленням, такі як атопічний дерматит або акне.

Що стосується місцевого використання ALA, ми повинні сказати, що його роль та ефекти, здається, менш прямі, ніж з лінолевою кислотою. Основна роль ALA в шкірі, схоже, полягає в модулюванні імунної відповіді епідермісу. Це, ймовірно, корисно при запальних захворюваннях шкіри, але більшість досліджень розглядають ALA як пероральну добавку, а не при місцевому застосуванні. Одним з винятків, який ми могли знайти, є дослідження, яке показало, що місцево застосована ALA має приємні здібності до точкового заспокоєння.

Чесно кажучи, нам здається, що пероральна добавка з ліноленовою кислотою ефективніша, ніж розмазування її по обличчю. Однак це не означає, що використовувати косметику з ліноленовою кислотою погано. Це ідентичний шкірі інгредієнт, ймовірно, зволожуючий і протизапальний, але його місцеві ефекти менш вивчені і доведені, ніж у інших омега-жирних кислот, лінолевої кислоти. 

Джерела
  • McCusker, Meagen M., and Jane M. Grant-Kels. “Healing fats of the skin: the structural and immunologic roles of the ω-6 and ω-3 fatty acids.” Clinics in Dermatology 28.4 (2010): 440-451.
  • Ando, Hideya, et al. “Linoleic acid and α-linolenic acid lightens ultraviolet-induced hyperpigmentation of the skin.” Archives of dermatological research 290.7 (1998): 375-381.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: