Головна » Ingredients » Paraffinum Liquidum (Мінеральна олія)

Paraffinum Liquidum (Мінеральна олія)

Комедогенність: 2

Прозора масляниста рідина, що є дешевим побічним продуктом під час переробки сирої нафти. Дуже спірний інгредієнт, який має як плюси, так і мінуси і навколо якого встигло скластися безліч міфів. Отже, давайте подивимося на них:

Плюси мінеральної олії

Мінеральна олія вже понад 100 років використовується в косметичних продуктах і має свої переваги. Говорячи хімічно, мінеральна олія являє собою складну суміш високоочищених насичених вуглеводнів з довжиною ланцюга С15-50. Це не просто «побічний продукт», а спеціально виділена частина нафти, яка дуже чиста та інертна.

Це відмінний пом’якшувальний і зволожуючий засіб, що працює в основному завдяки оклюзивності. Оклюзивність є одним з основних механізмів роботи зволожувачів, і це означає, що мінеральна олія знаходиться на поверхні шкіри, утворюючи тонку плівочку, і перешкоджає так званій трансепідермальній втраті води, тобто випаровування води з поверхні шкіри. У порівнянні з надпотужною кокосовою олією першого віджиму, вони обидва були однаково ефективні та безпечні як зволожувачі при лікуванні ксерозу (стану шкіри, пов’язаного із зневодненістю та сухістю).

Ще одна річ, в якій мінеральна олія справді краща – вона не дратує шкіру. Хімічний склад рослинних олій є більш складним з великою кількістю можливих алергенів або дратівливих компонентів, у той час як мінеральна олія проста, чиста та чутливість до неї вкрай рідкісна. Якщо ви подивіться на класичні французькі аптечні бренди та їх зволожувачі для найчутливішої, схильної до алергії шкіри, вони зазвичай містять мінеральну олію. Це не випадково.

Мінуси мінеральної олії

Плюси мінеральної олії можна інтерпретувати як мінуси, якщо ми подивимося на них з іншого погляду. Олія не проникає в шкіру, а в основному просто знаходиться на ній, не містить біологічно активних компонентів, таких як жирні кислоти і вітаміни – все це означає, що мінеральна олія не «живить» шкіру, оскільки рослинні олії. Мінеральна олія не дає шкірі жодної додаткової користі. Це просто неподразнююча зволожуюча речовина, що діє в основному за рахунок оклюзії. Але не більше.

Міфи про мінеральну олію

Мінеральна олія є популярним інгредієнтом завдяки тому, що це дешевий матеріал, а його зв’язок із вазеліном дозволяє досить легко демонізувати.

Хоча це правда, що промислова мінеральна олія містить канцерогенні компоненти (так звані поліциклічні сполуки). Однак з косметичної та харчової мінеральної олії вони повністю видалені, і немає наукових даних, що свідчать про те, що чиста, косметична версія олії є канцерогенною.

Більш того, з точки зору загального впливу на здоров’я мінеральних олій, що використовуються в косметиці, у дослідженні 2017 року було проаналізовано дані про їх проникнення в шкіру та зроблено висновок, що «косметичне використання мінеральних олій та восків не становить ризику для споживачів через відсутність системного впливу».

Ще один супер поширений міф про мінеральну олію – його комедогенність. Дослідження 2005 року під назвою “Чи є мінеральна олія комедогенною?” вивчив це питання і вгадаєте, що з’ясувалося? Дослідження дійшло висновку, що «на підставі даних про тварин і людей, а також рекомендації AAD є розумним зробити висновок про те, що мінеральна олія некомедогенна для людини».

Однак насправді, багато дівчат у кого шкіра схильна до комедонів і виробляє густий себум, відзначають, що при використанні косметики з мінеральною олією пори набагато сильніше забиваються і все частіше трапляються рецидиви акне. Тож радимо поспостерігати за своєю шкірою.

Загалом, ми вважаємо, що мінеральна олія не така вже шкідлива для шкіри. Для сухої та надчутливої шкіри це відмінний варіант. Однак, якщо вам не подобається його походження або важке відчуття на шкірі або що-небудь ще, уникнути його не так вже й складно. В даний час мінеральна олія має таку погану репутацію, що косметичні компанії навряд чи наважаться її вводити у свої нові рецептури.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: