Славне або, можливо, навіть погано відоме мінеральне масло. Прозора олійна рідина, що є “дешевим побічним продуктом” в результаті переробки сирої нафти, і отримує багато критики через своє походження. Це дуже спірна інгредієнт з позитивними та негативними сторонами, а також багато міфів навколо нього. Давайте розглянемо їх:
Переваги мінерального масла
Вірте нам, якщо щось використовується більше 100 років у косметичних продуктах, це має свої переваги. З хімічної точки зору, косметичне мінеральне масло – це складний мікс високорафінованих нафтових вуглеводнів з ланцюгами від C15 до C50. Це не просто “побічний продукт”, а конкретно відокремлена частина нафти, яка є дуже чистою та неактивною.
Це чудовий емолієнт та зволожувач, який діє в основному за принципом оклюзивності. Оклюзивність – це один із основних механізмів, за якими працюють зволожувачі, і це означає, що мінеральне масло знаходиться на поверхні шкіри та запобігає так званій трансепідермальній втраті вологи, тобто випаровуванню води з шкіри. Порівнюючи його з важкими рослинними оліями, такими як нерафінована кокосова олія, обидві з них були рівно ефективні та безпечні як зволожувачі при лікуванні ксерозу, стану шкіри, пов’язаному з дуже сухою шкірою.
Інша добра річ, на яку здатне мінеральне масло, – це відсутність подразнення для шкіри. Хімічний склад рослинних олій більш складний, з багатьма можливими алергенами або подразнювальними компонентами, тоді як мінеральне масло є простим, чистим і реакція на нього дуже рідко виникає. Якщо ви розглянете класичні французькі бренди аптечних косметичних засобів та їх зволожувачі для найчутливішої шкіри, вони, як правило, містять мінеральне масло. Це не випадковість.
Недоліки мінерального масла
Переваги мінерального масла можна розглядати як недоліки, якщо на них подивитися з іншого погляду. Не проникаючи в шкіру, а головним чином розташовуючись на її поверхні та не містячи біологічно активних компонентів, таких як корисні жирні кислоти та вітаміни, мінеральне масло не “живить” шкіру так, як роблять це рослинні олії. Мінеральне масло не надає шкірі додаткових користей, воно просто дуже безпечний зволожувач, який діє головним чином за принципом оклюзивності.
Міфи навколо мінерального масла
Обговорювання поганих якостей мінерального масла – це улюблене заняття багатьох, воно є дешевим матеріалом, і зв’язок з нафтою дозволяє досить легко демонізувати його.
Хоча правда, що промислове мінеральне масло містить канцерогенні компоненти (так звані поліциклічні сполуки), ці компоненти повністю видаляються з косметичного та харчового мінерального масла, і немає наукових доказів, що чиста, косметична версія масла може бути канцерогенною.
Що більше, щодо загальних впливів на здоров’я мінеральних олій, які використовуються у косметиці, дослідження 2017 року переглянуло дані щодо їх проникнення в шкіру і прийшло до висновку, що “косметичне використання мінеральних олій і восків не представляє ризику для споживачів через відсутність системного впливу”.
Інший поширений міф про мінеральне масло полягає в тому, що воно комедогенне. Дослідження 2005 року під назвою “Чи є мінеральне масло комедогенним?” дослідило саме це питання, і знаєте, що відбулося? Дослідження прийшло до висновку, що “на основі звітів тваринних та людських даних, разом з рекомендацією Американської академії дерматології, здається розумним вважати, що мінеральне масло не є комедогенним для людей.”
В цілому ми вважаємо, що перебільшування загроз навколо мінерального масла не виправдане. Для сухого та надзвичайно чутливого типу шкіри це відмінний варіант. Однак, якщо вам не подобається його походження, відчуття важкості на шкірі чи інші аспекти, уникнути його ніколи не було так просто. Мінеральне масло так погано репутоване в наші дні, що косметичні компанії майже не осмілюються використовувати його вже.
Залишити коментар