Головна » Ingredients » Polymethylsilsesquioxane

Polymethylsilsesquioxane

Це пудра із сферичних, найдрібніших частинок силіконової смоли. Використовується як покращувач текстури і для забезпечення ефекту розфокусу. Також працює як тимчасове заповнення зморшок.

Polymethylsilsesquioxane є силіконовим інгредієнтом, що використовується в багатьох засоби догляду за шкірою, доглядом за волоссям. Найчастіше, для покращення текстури, надання шкірі почуття шовковистості та гладкості, збільшує водовідштовхувальні властивості.

Функції поліметилсилксіоксану

Як клас, силікони покращують зовнішній вигляд і тактильні відчуття при використанні косметичної продукції. Ці інгредієнти діють як шовковисті зволожувачі, кондиціонери, розчинники та засоби доставки для інших інгредієнтів для догляду за шкірою. Силікони здатні допомогти у боротьбі з почервонінням шкіри та роздратуванням через їх низьку поверхневу напругу, що дозволяє їм легко поширюватися по поверхні шкіри та утворювати захисне покриття.

Захисний бар’єр

Поліметилсилсеквіоксан функціонує як плівкоутворюючий засіб, утворюючи невидиму плівку на поверхні шкіри. Не перешкоджає обміну кисню, азоту та інших важливих поживних речовин, проте блокує воду від випаровування. Зрештою, це призводить до шкіри, яка виглядає і відчувається зволоженою та гладкою. Крім того, плівка, утворена поліметилсилксіоксаном, має відмінну водовідштовхуваність. Ця властивість корисна розробки засобів захисту від сонця.

Проти старіння

Поліметилсилсеквіоксан також часто використовується в омолоджуючих засобах для догляду за шкірою. Як згадувалося вище, цей інгредієнт допомагає шкірі краще утримувати вологу. Це важливо, тому що одним з основних факторів, що сприяють старінню шкіри, є втрата вологи. Зберігаючи шкіру зволоженою, тонкі лінії та зморшки мають менше шансів сформуватися. Ще одна причина використання поліметилсилксіоксану в продуктах, що омолоджують, пояснюється його здатністю тимчасово заповнювати тонкі лінії і зморшки, надаючи шкірі більш гладкий, пухкий вигляд.

Що таке силікони?

Силікони є інгредієнтами, які використовуються для покращення текстури та зовнішнього вигляду вашої шкіри. Є кілька речей, які корисно знати про силікони, щоб розібратися, чому вони присутні в косметиці. Силікони є органосилоксанами. Це означає, що вони є молекулою, яка має атоми силікону і кисню, що чергуються вздовж вуглецевого ланцюга або кільця-силіконів. Спочатку виготовляються з піску або діоксиду кремнію.

Є кілька категорій силіконів, які використовуються в косметиці для догляду за шкірою. Більшість силіконів можна визначити до кінця їхньої назви. Якщо інгредієнт закінчується -конус, -силоксан або -конол, то це, швидше за все, силікон.

Чи безпечний поліметилсилксіоксан?

Незважаючи на те, що поліметилсилксіоксан та інші силікони розглядаються як безпечні та ефективні для застосування в косметиці, існує думка, що вони є небезпечними для місцевого використання.

Є твердження, що силікон як клас може викликати або погіршити проблеми шкіри, викликати сенсибілізацію, і “задушити” шкіру. Однак ці твердження були підтримані в жодному опублікованому дослідженні.

Щоб розвіяти ці твердження, спочатку важливо зрозуміти, що великий молекулярний розмір силіконів запобігає їх поглинанню шкірою. Якщо речовина не може проникнути в шкіру, то вона навряд чи здатна надати токсичну або подразнювальну дію. Ось чому силікони не вважаються алергенами.

Крім того, твердження, що силікони можуть потрапляти всередину і накопичуватися в нашому організмі, також не відповідає дійсності. Ще раз це тому, що великий розмір їх молекул запобігає їх проникненню в шкіру. Якщо силікони не можуть проникнути в шкіру, вони, звичайно, не можуть пройти через клітинні мембрани, а це – ключова вимога для біоакумуляції.

Безпека поліметилсилксіоксану та його похідних була оцінена Групою експертів з огляду косметичних інгредієнтів. Група експертів провела оцінку наукових даних і дійшла висновку про те, що поліметилсилксіоксан та його похідні безпечні для використання у косметиці та засобах особистої гігієни.

Джерела
  • Yahagi, K, 1992. ‘Silicones as conditioning agents in shampoos’, Journal of the Society of Cosmetic Chemists, vol. 43, pp. 275-284. 
  • Mojsiewicz-Pieńkowska, K et al., 2016. ‘Direct human contact with siloxanes (silicones)- safety or risk: Part 1 Characteristics of siloxanes (silicones), Frontiers in Pharmacology, vol. 7, pp. 132. 

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: