Головна » Ingredients » Retinol

Retinol

Якщо вам подобається читати про догляд за шкірою (і якщо ви тут, здається, це робите :)), ми впевнені, що ви вже багато прочитали про ретинол. Це інгредієнт, про який всі говорять, і є на це причина: це найбільш доведений антивіковий суперзасіб, доступний без рецепта.

Якщо ви хочете підійти трохи глибше і справді зрозуміти ретинол, вам слід почати з третиноїну. Ми написали чудовий гіківський опис про це, так що клікайте тут і читайте все про це.

Тепер ви знаєте, що третиноїн, або ретиноєва кислота, як її часто називають, – це справжній, доведений, схвалений ФДА антивіковий магічний інгредієнт, і третиноїн і ретинол – це обидва ретиноїди. Вони не зовсім однакові, але належать до однієї родини. Маючи це на увазі, ми тут сфокусуємося на відмінностях і на тому, як антивіковий ефект ретинолу порівнюється з антивіковим ефектом третиноїну.

Ретинол проти третиноїну: велика різниця

Третиноїн настільки ефективний через те, що наші шкірні клітини мають так звані ретиноїдні рецептори, які взаємодіють безпосередньо з третиноїном, але вони не можуть взаємодіяти з ретинолом. Сам ретинол не є активним, і його слід перетворити на ретиноєву кислоту, щоб насправді відбулося щось.

У теорії наша шкіра має метаболічний апарат для конвертації, який проходить у два етапи: ретинол -> ретинальдегід -> ретиноєва кислота.

Після завершення конвертації ретинол стає третиноїном і може здійснювати ту саму дію, яку ми детально описали у нашому описі третиноїну, АЛЕ цей двоетапний процес конвертації не дуже ефективний і ефективність залежить від особистої особливості кожної людини. Це означає, що ретинол набагато слабший за третиноїн, і також можливо, що ретинол не працює добре для вас, оскільки ваша шкіра є “лінивим” конвертером, тоді як третиноїн все ще працює ефективно.

Ефективність ретинолу проти третиноїну

Таким чином, ретинол (у теорії) стає ретиноєвою кислотою в шкірі, і звідти він може працювати своєю “третиноїновою” магією. Є кілька досліджень, які доводять, що ретинол дійсно проявляє біологічну активність і спричиняє подібні зміни в шкірі, що і третиноїн (0,1% концентрація ретинолу вже давно гарні результати), але питання більше в масштабі ефектів. На щастя, є кілька досліджень, які дають нам уявлення.

Дослідження 1997 року порівняло проникнення та ефективність ретинолу та ретиноєвої кислоти і виявило, що ретинол краще проникає і “ретинол у концентрації 0,25% може бути корисним ретиноїдом для нанесення без забруднення, оскільки він не роздратовує, але викликає клітинні та молекулярні зміни, подібні до тих, що спостерігаються при нанесенні ретиноївої кислоти у концентрації 0,025%”.

Ще одне дослідження 2015 року підтверджує, що ретинол приблизно в 10 разів менше потужний, ніж третиноїн. Воно порівнювало 0,25%, 0,5% та 1,0% ретинолу зі звичайно доступними концентраціями третиноїну (0,025%, 0,05% та 0,1%). Автори дослідження висновували, що “результати цього порівняльного дослідження свідчать, що цей комплекс ретинолу з контролем за подразливістю, що забезпечується декількома агентами, забезпечує порівняльні покращення стану шкіри відносно фотопошкодження”.

Третє дослідження, яке на нашу думку є цікавим і варто згадати, не намагалося визначити, яка концентрація ретинолу подібна до концентрації ретиноєвої кислоти, а пішло іншим шляхом і порівняло ефекти рівних концентрацій (0,1%) ретинолу та ретиноєвої кислоти. Результат цього дослідження показав, що “лікування шкіри ретинолом на поверхні викликає подібні зміни в гістології шкіри та виразі генів та білків, які пов’язані зі шкірою, які були помічені під час нанесення ретиноїєвої кислоти, а магнітуда змін становить більше половини змін, які спостерігаються при лікуванні ретиноєвою кислотою”.

Звісно, не лише антивікові ефекти, але і побічні ефекти (наприклад, подразнення, лущення шкіри, сухість, почервоніння) також менше виражені з ретинолом. М’який ретинольний продукт (приблизно 0,1%) все ще є доведено ефективним і дуже терпимим. Ви повинні бути обережними (поступово вводьте його в режим!), зі сильнішими версіями (приблизно 1% ретинолу), де як ефекти, так і побічні ефекти можуть наблизитися до третиноїнових.

Висновок: Ретинол не є тим же, що і ретиноєва кислота або третиноїн. Він менше потужний, але все ще дуже ефективний. Якщо ви зацікавлені в боротьбі зі старінням і вам подобаються перевірені і правдиві методи (і ви не вагітні), добрий продукт з ретинолом (або ретиноїдом) повинен бути в вашому режимі догляду за шкірою.

Post navigation

Quercetin

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: