Головна » Ingredients » Retinyl Palmitate

Retinyl Palmitate

Не рекомендовано для чутливої шкіри
Комедогенність: 1-3
Подразнення: 1-3

Це ефірна форма вітаміну А (ретинол + пальмітинова кислота), яка належить до «сімейства ретиноїдів». Сімейство ретиноїдів – це майже королівська родина засобів по догляду за шкірою, де королем є схвалений FDA інгредієнт проти старіння третиноїн. Ретинол – теж дуже відомий член родини, але це як принц Джордж, за два кроки від трону. Ретинілпальмітат буде тоді принцом Шарлоттою (молодшою сестрою Джорджа), досить далеко (3 кроки) від трону.

Під кроками ми маємо на увазі метаболічні кроки. Третиноїн, також ретиноєва кислота, є активним інгредієнтом, який наші клітини шкіри сприймають, а ретиніл пальмітат має бути перетворений нашим метаболічним механізмом, щоб справді щось робити. Перетворення складається з 3 кроків і виглядає так:

ретинілпальмітат –> ретинол — > ретинальдегід –> повністю транс-ретиноєва кислота

Як ми писали в нашому довгому описі ретинолу, проблема полягає в тому, що перетворення не надто ефективно. Докази того, що RP все ще є ефективним інгредієнтом для запобігання старінню, не надто переконливі, насправді, вони слабкі. Доктор Леслі Бауманн у своїй фантастичній книзі «Косметична дерматологія» пише, що РП місцево неефективна.

Більше того, ефективність проти старіння — не єдина сумнівна річ про ретиніл пальмітат. Він також демонструє сумнівну поведінку в присутності ультрафіолетового світла і був центром дискусії між некомерційною групою EWG (чиї наміри, безсумнівно, добрі, але його достовірність часто ставиться під сумнів вченими) та групою вчених і дерматологів. під керівництвом Стівена К. Ванга, доктора медичних наук, директора дерматологічної хірургії Меморіального онкологічного центру Слоуна Кеттерінга.

Доктор Леслі Бауманн написав чудовий огляд дебатів і підсумував доступні дослідження ретинілпальмітату тут. Схоже, що існує дослідження, яке показує, що RP є фотозахистом від UVB-променів, але є також дослідження, яке показує, що RP викликає пошкодження ДНК і цитотоксичність у зв’язку з UVA.

Ми вважаємо, що істина лежить десь посередині, і погоджуємося з висновком доктора Бауманна: «достатніх доказів для встановлення причинно-наслідкового зв’язку між РП і раком шкіри не було отримано. На жаль, також немає вагомих причин рекомендувати використання РП». Додамо особливо вдень!

Підсумок: якщо ви хочете серйозно поставитися до ретиноїдів, ретиніл пальмітат не є вашим інгредієнтом. Однак, якщо ви використовуєте продукт, який вам подобається, і він також містить ретиніл пальмітат немає причин викидати його. Якщо можливо, використовуйте його на ніч, щоб бути в безпеці.

Джерела
  • The Journal of investigative dermatology, 2003 Nov;121(5):1163-7., Vitamin A exerts a photoprotective action in skin by absorbing ultraviolet B radiation
  • Toxicology and industrial health, 2005 Sep;21(7-8):167-75., Photo-induced DNA damage and photocytotoxicity of retinyl palmitate and its photodecomposition products
  • Leslie Baumann, MD, Cosmetic Dermatology, 2nd edition, Retinoids, Chapter 30 – pages 256-262

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Post navigation

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: