Головна » Ingredients » Retinyl Propionate

Retinyl Propionate

Ретинілпропіонат (RP) – менш відомий, але досить цікавий член родини ретиноїдів, також відомої як “королівська родина догляду за шкірою”. Щоб пояснити простіше, триамцинолон – це король (ФДА-затверджена активна молекула проти старіння), ретинол – це схоже на принца Джорджа (потрібно два кроки конвертації, щоб стати активним), а ретинілпальмітат – це схоже на принцесу Шарлотту (молодшу сестру Джорджа), віддалену на три кроки від трону.

Схожий на ретинілпальмітат, ретинілпропіонат також є ефіром ретинолу, у якому ретинол і пропіонова кислота з’єднані разом. Це розміщує нашу молекулу на місце маленької принцеси Шарлотти в родовому дереві, досить далеко від трону. Однак не всі молекули ефірів ретинолу однаково ефективні, коли мова йде про перетворення та вплив на шкіру.

Як сказав доктор Фултон (вчений, який стоїть за Ретин-А і RP) у своєму патентному документі: “Інші ефіри вітаміну A, отримані, наприклад, з пальмітинової кислоти та оцтової кислоти, не мають терапевтичних переваг, які має вітамін А пропіонат ….. Імовірно, молекула [ретинілпальмітату] настільки велика, що вона не може трансдермально дістатися до необхідної частини шкіри для активності. Аналогічно, ацетат вітаміну А є занадто малий молекулярно і, отже, легко відновлюється з будь-якого розчину ….. пропіонат вітаміну А має відповідну молекулярну масу та конфігурацію, щоб залишатися в стійкому розчині та постачати активну речовину трансдермально до місця її активності”. Таким чином, хоча ефективність інших ефірів ретинолу дуже сумнівна, ретинілпропіонат, здається, є найбільш ефективною молекулою ефіру ретинолу, і він “неочікувано надає всі переваги кислоти вітаміну А, але мінімізує негативні побічні ефекти”, принаймні за словами доктора Фултона, винахідника молекули.

Ми знаємо, що ви думаєте! Це звучить чудово і все таке, але де ж докази? Якісні дані не від винахідника самого себе? Ми вивчили це і знайшли три дослідження, що працюють з Ретинілпропіонатом.

У дослідженні 2007 року від Д-ра Дреалос вона посилається на 12-тижневий подвійно-сліпий клінічний випробування, в якому порівнюється ефективність 0,15% ретинолу з 0,3% Ретинілпропіонатом. Обидва активних компонента ефективно зменшили вигляд морщин та гіперпігментації обличчя, а 0,3% РП працював трохи краще.

Інше дослідження, проведене Procter & Gamble, поєднало кілька антивікових компонентів, включаючи ніацинамід, пептиди та 0,3% Ретинілпропіонату, і вони порівняли цей режим з режимом 0,02% третиноїнового лікування. Вони виявили, що косметичний режим було краще переносити, працював швидше і давав порівняльні результати. Все це звучить дуже перспективно для РП, проте важко сказати, наскільки інші активні компоненти сприяли позитивним результатам.

Нарешті, є дослідження 1998 року, яке випробувало крем Ретинілпропіонату 0,15% і після 24 тижнів не знайшло статистично значущої різниці між ефектами крему ретинілпропіонату та плацебо на будь-який з клінічних параметрів фотостаріння шкіри. Однак після 48 тижнів 0,15% РП дивовижно діяв на актинічні кератози, шорстку пляму, спричинену УФ-випромінюванням (в її назві є актинічна, але це не акне, це нічого спільного не має (!)).

Таким чином, видається, що мінімальна ефективна доза Ретинілпропіонату більша за 0,15%, що не дивно, оскільки він повинен пройти три етапи конвертації, щоб стати активною формою, ретиноєвої кислоти. Проте 0,3% РП (або більше, звісно) здається ефективною дозою, і хоча докази не такі надійні, як для ретинолу самого по собі, якщо ви шукаєте більш ніжний альтернативний варіант або хочете експериментувати, Ретинілпропіонат виглядає як варіант, який варто розглянути серед ефірів ретинолу.

Post navigation

Quercetin

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: