Головна » Ingredients » Sodium Ascorbyl Phosphate

Sodium Ascorbyl Phosphate

Додаткові назви
SAP, вітамін С
Застосування
антиоксидант
Ключова роль:
Освітлення

Форма натрієвої солі – суперзірки по догляду за шкірою, вітаміну С. Якщо ви не знайомі з ажіотажом навколо вітаміну С, то ви багато втратили. Пропонуємо вам натиснути тут і прочитати всі дивовижні подробиці про нього.

Чистий вітамін С (аскорбінова кислота, AA) чудовий і все, але його недостатня стабільність є великою проблемою для косметичної промисловості. Одне з рішень полягає в тому, щоб створити стабільні похідні, які можуть поглинатися шкірою, перетворюватися там на АА і робити все те, що АА перевірено (це антиоксидант, стимулятор колагену та освітлювач шкіри).

SAP (похідна vit C, а не корпоративне програмне забезпечення, звичайно) є багатообіцяючою похідною, яка має високу стабільність до рН 7. Проблемою з ним є проникнення через шкіру. На жаль, здається, що він обмежений, або, цитуючи чудову статтю з Journal of Cosmetic Dermatology, «місцеве застосування солей аскорбілфосфату в найкращому випадку погано засвоюється порівняно з AA». Щодо переходу на АА, то, здається, даних про це немає, тому ми не можемо ні спростувати, ні підтвердити це.

У нас є кращі новини щодо трьох чарівних властивостей вітаміну С: є дані in vivo (перевірені на реальних людях), які показують, що SAP справді має фотозахисні (він же антиоксидантні) властивості, хоча й менші, ніж чиста AA. SAP також може сприяти підвищенню колагену; Дані in vitro (зроблені в лабораторії) показують, що він працює, але менш ефективний, ніж інший похідний вітаміну С, який називається MAP (який, здається, такий же ефективний, як чиста AA). Що стосується освітлення шкіри, існує спеціальна публікація з даними in vivo, які показують, що SAP може зникати коричневими плямами.

Інша річ, яку SAP може зробити, це допомогти з акне. Дослідження 2005 року показало in vitro (у пробірках), що 1% SAP має сильну антимікробну дію щодо злих вугрів, які викликають P. acnes, а також показало in vivo (на реальних людях), що 5% SAP може значно покращити запальний і не- запальні ураження вугрів. Насправді результати були порівнянними або навіть трохи кращими, ніж у 5% пероксиду бензоїлу.

І ще більше про SAP та акне. Чудове подвійне сліпе дослідження 2009 року показало, що 5% SAP зменшило запальні ураження на 20,14% і 48,82% протягом 4 і 8 тижнів відповідно, а в поєднанні з 0,2% ретинолу результати були навіть кращими. При такому комбінованому лікуванні покращення становило 29,28% через 4 тижні та 63,10% через 8 тижнів застосування.

Окрім досліджень, неофіційні дані також підтверджують, що SAP є багатообіцяючою похідною вітаміну С. Однією з найбільш продаваних сироваток (вітамін С) у Sephora є Ole Henriksen Truth Serum, тоді як на Amazon це OzNaturals Vitamin C 20 Serum. Іншим популярним вибором є сироватка Mad Hippie Vitamin C, і всі вони містять вітамін C у формі SAP.

Загалом, ми вважаємо, що SAP — це гарна річ! З точки зору запобігання старінню, він, ймовірно, не такий ефективний, як чиста аскорбінова кислота, але його варто спробувати. Однак, якщо ваша шкіра схильна до вугрів, SAP — це ваша форма вітаміну С, і його варто спробувати.

Джерела
  • Journal of Cosmetic Dermatology, Volume 11 (4) – Dec 1, 2012, Stability, transdermal penetration, and cutaneous effects of ascorbic acid and its derivatives
  • Ruamrak, C., N. Lourith, and S. Natakankitkul. “Comparison of clinical efficacies of sodium ascorbyl phosphate, retinol and their combination in acne treatment.” International journal of cosmetic science 31.1 (2009): 41-46.
  • Klock, Jochen, et al. “Sodium ascorbyl phosphate shows in vitro and in vivo efficacy in the prevention and treatment of acne vulgaris.” International journal of cosmetic science 27.3 (2005): 171-176.
  • Woolery‐Lloyd, Heather, Leslie Baumann, and Hiroshi Ikeno. “Sodium L‐ascorbyl‐2‐phosphate 5% lotion for the treatment of acne vulgaris: a randomized, double‐blind, controlled trial.” Journal of cosmetic dermatology 9.1 (2010): 22-27.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: