Головна » Ingredients » Tocopherol

Tocopherol

Додаткові назви
токоферол, вітамін Е
Ключова роль:
Антивікове
Комедогенність: 0-3
Подразнення: 0-3

Коротко

  • Первинний жиророзчинний антиоксидант у нашій шкірі.
  • Надає фотозахист від ультрафіолетових променів.
  • Вітамін C + вітамін E працюють у синергії та забезпечують відмінний фотозахист.
  • Має пом’якшувальні властивості.
  • Любимо багатьма виробниками, тому що легко вводиться у формулу засобу, стабільний та відносно недорогий.

Детально

Вітамін Е є основним жиророзчинним антиоксидантом у нашій шкірі. Як сильний антиоксидант, він є найкращим активом для захисту клітин шкіри від вільних радикалів, які хочуть знищити такий важливий для краси колаген.

Завдяки тому, що вона є жиророзчинною, наша шкіра здатна легко поглинати його (на відміну від інгредієнтів, розчинних у воді, де ми повинні обдурити нашу шкіру, щоб допомогти їй увібрати їх).

Вітамін Е можна знайти в багатьох продуктах: овочах, оліях, насінні, горіхах, кукурудзі, сої, цільнозерновому борошні, маргарині і навіть деяких м’ясних та молочних продуктах. Хоча це не завжди так, дослідження показують, що природна форма активніша і краще засвоюється.

Назва токоферол фактично відноситься до цілої групи речовин і має чотири підтипи: альфа, бета, гама та дельта. Підтипи зовсім різні: альфа-токоферол – найкращий і найактивніший, тоді як дельта-токоферол більш інертний і навіть не має антиоксидантних властивостей. У косметичних продуктах найкращий вибір – мікс токоферолів (що містить усі підтипи) чи альфа-токоферол.

Є багато досліджень, що показують, що вітамін E має деякі корисні властивості фотозахисту. Що означає, що він може допомагати у захисті шкіри від ультрафіолетових променів (а у випадку вітаміну E – це в основному UVB промені). Здатний знижувати збитки, завдані ультрафіолетовими променями, і перешкоджає фотокарциногенезу.

Чого він не робить, так це не здатний допомогти в проблемах зі шкірою, викликаних UVA, таких як провисання. Але якщо ви комбінуєте його з вітаміном C (особливо у великій кількості, наприклад, 15%), разом вони працюють у синергії, забезпечують захист широкого спектру та подвоюють ефективність один одного.

Існує також міська легенда, що вітамін Е допомагає у загоєнні ран. Але, схоже, це так і залишиться легендою. Було проведено кілька досліджень, щоб довести це, але поки що жодному з них не вдалося це зробити. У деяких випадках вітамін Е робив лише гірше. 🙁 Тому, якщо у вас є хірургічні шрами, не наносите на нього засоби, що містять вітамін Е.

Джерела
  • Leslie Baumann, MD, Cosmetic Dermatology, 2nd edition, Vitamin E – pages 293-294
  • Journal of the American Academy of Dermatology., 2003 Jun;48(6):866-74., UV photoprotection by combination topical antioxidants vitamin C and vitamin E.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Post navigation

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: