Головна » Масло з насіння гарбуза – останній фаворит для зростання волосся. Все, що вам потрібно знати

Масло з насіння гарбуза – останній фаворит для зростання волосся. Все, що вам потрібно знати

Всі ми знаємо, що осінь – це великий сезон для гарбузів: латте з гарбузовим пряником, гарбузові пироги, навіть гарбузові манікюри. І цього сезону ми додаємо ще один гарбуз до нашої осінньої рутиної: масло з насіння гарбуза.

Масло з насіння гарбуза було високо високо оцінене за його здатність драматично покращувати густину волосся, його довжину та швидкість росту – настільки, що воно починає конкурувати з іншими популярними засобами для зростання волосся, такими як масло розмарину та рисова вода. Чи справді така потужна ця насінина? Ми вирушили за відповідями до експертів – трихолога Керрі І. Йейтса, біомедичного доктора Ісфахана Чемберс-Гарріс, доктора дерматолога, сертифікованого асоціацією Американської академії дерматології, Ранелли Гірш, щоб дізнатися. Читайте далі, щоб дізнатися все, що вам потрібно знати про масло з насіння гарбуза для волосся.

ЗУСТРІЧАЙТЕ ЕКСПЕРТА

 • Керрі І. Йейтс – трихолог і засновник Colour Collective, інкубатора нових концепцій краси, продуктів та трендів.
 • Ісфахан Чемберс-Гарріс, доктор біомедичних наук, трихолог і засновник Alodia Haircare.
 • Ранелла Гірш, MD – доктор дерматолог, сертифікований асоціацією Американської академії дерматології.

Що таке масло з насіння гарбуза?

Масло з насіння гарбуза, також відоме як олія з насіння гарбуза, очевидно, є типом олії, видобутої з насіння гарбузів. “Масло з насіння гарбуза багате на речовини, такі як вітаміни (особливо вітамін Е), мінерали (такі як цинк), жирні кислоти (омега-3 і омега-6) та антиоксиданти”, – пояснює Чемберс-Гарріс. “Ці речовини важливі для підтримки здорової шкіри голови та сприяють росту волосся.” Гірш погоджується, вказавши, що його антиоксидантні властивості особливо корисні.

МАСЛО З НАСІННЯ ГАРБУЗА

ТИП ІНГРЕДІЄНТУ: Антиоксидант, протизапальний

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ: За словами Йейтса, масло з насіння гарбуза допомагає зберігати здорову шкіру голови, зміцнює волосяний вал та сприяє росту волосся.

КОМУ ПІДХОДИТЬ: Всі експерти погоджуються, що його безпечно використовувати для більшості людей, хоча він може бути трохи важким для тонкого волосся.

ЯК ЧАСТО МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ: Безпечно використовувати щоденно.

ПРАЦЮЄ ДОБРЕ З: Масло з насіння гарбуза добре поєднується з більшістю інгредієнтів.

НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ З: Уникайте використання гарячих інструментів після нанесення масла з насіння гарбуза на шкіру.

Переваги

Не дивно, що насичена поживна олія має цілий ряд переваг, включаючи:

 • Підтримка здорової шкіри голови: За словами Йейтса, масло з насіння гарбуза багате цинком, який допомагає покращити та зберігати здоров’я шкіри голови, запобігаючи та лікуючи лупу.
 • Зміцнення волосяного волокна: Масло з насіння гарбуза є чудовим джерелом магнію, який, за словами Йейтса, особливо вмілий у розблокуванні відкладень кальцію навколо волосяного фолікула та покращенні циркуляції шкіри голови, що в кінцевому підсилює волосяний вал.
 • Сприяння росту волосся: Наші експерти погоджуються, що багатство поживних речовин в маслі з насіння гарбуза сприяє покращенню швидкості росту і довжини волосся.
 • Заспокоєння подразнення та запалення: Оскільки масло з насіння гарбуза містить протизапальні властивості, воно може допомогти заспокоїти подразнені і запальні стани шкіри голови.

Крім загального підвищення росту волосся, існують переконливі дослідження, які вказують на те, що масло з насіння гарбуза може допомогти у лікуванні андрогенетичної алопеції (чоловіча і жіноча лужна втрата волосся), пояснює Чемберс-Гарріс. Фітостероли, природні сполуки, які містяться в маслі з насіння гарбуза, відомі тим, що вони втручаються в продукцію дигідротестостерону (ДГТ), гормону, який може сприяти втраті волосся, особливо в разі андрогенетичної алопеції.1

Дослідження 2014 року показало, що пероральне введення 400 мг масла з насіння гарбуза чоловікам із андрогенною лученою втратою волосся протягом 24 тижнів підвищило ріст волосся – хоча розмір вибірки становив лише 76 пацієнтів, що означає, що потрібні додаткові дослідження для отримання висновків. Схожі результати були отримані в дослідженні 2019 року, яке досліджувало ефекти масла з насіння гарбуза як засобу для зростання волосся в мишей. За результатами дослідження 10% розчин масла з насіння гарбуза, нанесений на самця миші шість днів на тиждень протягом трьох тижнів, ефективно зворотньо вплинув на ефекти тестостерону і поліпшив ріст волосся. Тим не менше, ймовірно, потрібні додаткові дослідження для створення висновків.

Врахування типу волосся

Чемберс-Харріс і Йейтс вважають, що масло з насіння гарбуза може бути корисним для багатьох типів волосся та проблем завдяки своєму багатому на поживні речовини складу. Зокрема вона говорить, що від нього можуть користуватися ті, у кого сухе, кучеряве чи ламке волосся, а також ті, у кого волосся рідке, чутливе до лупи, а також збалансовані волосся та шкірні покриви, можуть безпосередньо скористатися маслом з насіння гарбуза.

Є ситуації, коли деякі типи волосся або шкіри голови не можуть використовувати масло з насіння гарбуза. В загальному Чемберс-Харріс радить тим, хто страждає від серйозних захворювань шкіри голови, таких як псоріаз і дерматит шкіри голови, звернутися до лікаря перед використанням. Між тим, Йейтс каже, що людям із тонким волоссям чи жирною шкірою голови може бути краще уникати масла з насіння гарбуза, оскільки його багатість може погіршити проблему і обтяжити волосся. Наприкінці кінців, всі експерти нагадують нам, що будь-хто, хто має алергію на масло з насіння гарбуза, повинен уникати його прийому або нанесення.

Як використовувати

Масло з насіння гарбуза можна використовувати різними способами:

 • Сироватка для волосся: Багато сироваток для волосся, наприклад, сироватка для збільшення густини волосся Monpure ($ 92), містять масло з насіння гарбуза і мають бути нанесені відповідно до рекомендацій. Ви також можете створити свою власну сироватку для волосся, поєднуючи масло з насіння гарбуза з легким основним маслом, таким як масло жожоба або аргани, – каже Чемберс-Гарріс. Нанесіть кілька крапель сироватки на чисте, сухе або рушником висушене волосся та втеріть їх в шкіру голови, акцентуючи увагу на проблемних ділянках.
 • Засіб без змивання: За словами Чемберс-Харріс, ви також можете створити простий засіб без змивання, розведення масла з насіння гарбуза водою в пульверизаторі. Краще за все, співвідношення може бути адаптоване відповідно до ваших уподобань. Розпиліть на чисту шкіру голови (суху або рушником висушену) і втирайте в коріння.
 • В поєднанні з шампунем або кондиціонером: Всі експерти кажуть, що легкий спосіб внесення масла з насіння гарбуза в вашу рутину догляду за волоссям – це додавання кількох (одна або дві) крапель до вашого звичайного шампуню або кондиціонера.
 • Пряме нанесення: Нанесіть невелику кількість масла з насіння гарбуза на долоні і пальці, а потім помасажуйте його в шкіру голови, акцентуючи увагу на тих місцях, де ви хотіли б сприяти росту волосся.
 • Внутрішнє вживання: За словами Гірш, масло з насіння гарбуза можна приймати всередину і має надавати ті ж результати, що і зовнішні засоби.

Джерела

 1. Perez Gutierrez RM. Review of Cucurbita pepo (pumpkin) its phytochemistry and pharmacology. Med chem. 2016;6(1):012–21.
 2. Cho YH, Lee SY, Jeong DW, et al. Effect of pumpkin seed oil on hair growth in men with androgenetic alopecia: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. Evid Based Complement Alternat Med. 2014;2014:549721. doi:10.1155/2014/549721
 3. Hajhashemi V, Rajabi P, Mardani M. Beneficial effects of pumpkin seed oil as a topical hair growth promoting agent in a mice model. Avicenna J Phytomed. 2019;9(6):499-504. doi:10.22038/AJP.2019.13463

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: