Головна » Суха шкіра голови: Причини, визначення відмінностей від лупи та ефективні методи лікування

Суха шкіра голови: Причини, визначення відмінностей від лупи та ефективні методи лікування

Якщо ви тут, це, ймовірно, тому, що ваша шкіра голови приносить вам неприємності. І ми всі знаємо, що мало що так само обурливо, як суха шкіра голови (і всі ці почесування, свербіж і поколювання, які супроводжують це). Проблема в тому, що наша шкіра, а отже, і шкіра голови, може бути непослідовною; говорити одне, але робити інше. Суха шкіра голови може виглядати як враженою лупою, і навпаки, оскільки їх симптоми досить схожі. Але як їх лікувати, це вже зовсім інша історія (деталі нижче). Спочатку потрібно з’ясувати, з чим ви маєте справу.

Що таке суха шкіра голови?

Суха шкіра голови виникає, коли верхній шар шкіри (епідерміс) не має вологи або води. Це може спричиняти свербіж і подразнення, і призводити до лущення шкіри голови.

Хоча суха шкіра голови є загальним явищем, вона не так часто виникає, як суха шкіра на інших місцях тіла, таких як руки, руки, ноги і навіть обличчя. Це тому, що ваша шкіра голови є високо себорейним середовищем (вона містить більше залоз і, отже, виробляє більше масел, ніж більшість інших частин вашого тіла). Тому суха шкіра голови тенденційно більш поширена влітку, коли шкіра голови може згоріти від сонця.

Що спричиняє суху шкіру голови?

Існує багато причин, які можуть призвести до сухої шкіри голови, але ми перерахуємо найбільш поширені:

  • Навколишнє середовище. Суха шкіра голови зазвичай виникає через навколишні фактори, такі як погода. Особливо сонце може висушувати шкіру голови.
  • Вік. Суха шкіра голови ймовірніше виникає, коли ваша шкіра голови не виробляє достатньо або неадекватно заміщає себум (масло) – це зазвичай відбувається з віком.
  • Засоби для волосся. Ваші засоби для волосся можуть викликати контактний дерматит (сверблячий висип, викликаний прямим контактом з речовиною, на яку ви маєте алергічну реакцію). Тому, якщо ви ввели нові продукти в свою систему догляду за волоссям, вони можуть бути провинні. Або ж це може бути так, що продукт, який ви використовували роками, був переформульований, тому варто перевірити склад.
  • Псоріаз шкіри голови. Псоріаз – це захворювання шкіри, яке призводить до швидшого множення клітин, ніж зазвичай. Утворені збільшення називають пляками, які є сухими, сверблячими підвищеними плямами, вкритими лусочками. Існує немає лікування, але існують заходи, які можна вжити для полегшення симптомів, включаючи топічні креми, призначені вашим лікарем.

Яка різниця між сухою шкірою голови та лупою?

Багато хто думає, що лупа – це суха шкіра голови, і хоча симптоми однакові (сухі лусочки та свербіж), лупа насправді пов’язана з надлишком жиру. У багатьох складається враження, що це викликано сухістю, але це не так. Лупа — це жирний стан.

Жирність, яка виникає при появі лупи, викликана надмірним ростом дріжджів. Дріжджі природним чином живуть на шкірі голови і зазвичай не викликають жодних проблем. Однак свербіж і лущення можуть виникнути, коли надмірний ріст дріжджів призводить до дисбалансу мікробіому шкіри голови. Однак деякі люди просто чутливі до нормального рівня цих дріжджів на шкірі голови.

Важко відрізнити лупу від сухості шкіри голови, однак найкращий спосіб зробити це — подумати, що могло спричинити цю сухість шкіри голови. Це алергічна реакція на те, що ви використовували, або ви останнім часом користуєтеся засобами, які сушать волосся і шкіру голови? Якщо ви відповіли ствердно, то, ймовірно, це суха шкіра голови.

Якщо ваше волосся трохи жирне, незважаючи на лусочки, і воно є постійно, то, швидше за все, ви страждаєте від лупи. Якщо ви все ще не впевнені, використовуйте деякий час шампунь від лупи, як-от Нізорал, і подивіться, чи полегшить він симптоми. Якщо це лупа, то кетаконазол (протигрибковий інгредієнт) у складі Нізоралу зробить свою справу.

Чи відрізняється лущення шкіри голови від лупи?

Лущення шкіри голови може бути симптомом лупи, але це також симптом сухості шкіри голови, хоча вони викликані різними причинами. При сухій шкірі голови, що лущиться, шкіра дратується і лущиться. При лупі причиною є занадто велика кількість жиру на шкірі голови. Цей надлишок жиру змушує клітини шкіри накопичуватися, а потім відпадати.

Лущення шкіри голови також може бути викликано іншими захворюваннями шкіри голови, такими як висівкоподібний лишай (висококонтагіозна грибкова інфекція шкіри голови, також звана стригучий лишай шкіри голови), алергічний контактний дерматит (реакція на продукти, що використовуються на шкірі голови, такі як фарба для волосся, лак для волосся, гель або мус для волосся) або псоріаз (захворювання шкіри, яке викликає червоні або сріблясті лусочки, які прилипають до шкіри голови).

Чому суха шкіра голови викликає свербіж?

Суха шкіра голови подразнюється і викликає свербіж. Проблеми зі шкірою голови, такі як себорейний дерматит, можуть спричинити слабке запалення та лущення, що, у свою чергу, викликає свербіж.

Які найкращі способи лікування сухої шкіри голови?

Виявляємо причину

Щоб впоратися з сухістю шкіри голови, потрібно спочатку виявити її причину. У нас достатньо сальних залоз на шкірі голови, щоб підтримувати шкіру голови змащеною, тому, якщо шкіра голови суха, то, швидше за все, є основна причина. Деякими причинами можуть бути алергічна реакція на продукт або навіть занадто часте миття голови погано розробленим жорстким шампунем.

Спробуйте м’яке відлущування

Як і у випадку з сухою шкірою на інших ділянках тіла, поєднання м’якого відлущування та зволоження може допомогти. Спробуйте щоденний зволожуючий тонік для шкіри голови, що містить такі інгредієнти, як саліцилат натрію – протизапальна та протиподразнювальна активна речовина, яка допомагає заспокоїти шкіру голови.

Шукайте заспокійливі інгредієнти

Деякі способи вирішити проблему сухості шкіри голови – це використання чогось заспокійливого, як-от гель алое вера, безпосередньо на шкірі голови або гідрозоль, як-от рожева вода.

Використовуйте живильне масло

Процедура з гарячою олією, такою як кокосова олія та олія жожоба, безпосередньо перед тим, як ви збираєтеся мити волосся, також може допомогти відновити баланс шкіри голови.

Нанесіть маску для шкіри голови

Двічі на тиждень наносите зволожуючу маску для шкіри голови, що містить такі інгредієнти, як алое вера, і м’які ексфоліанти, такі як бетаїн саліцилат.

Чи пройде сухість шкіри голови сама по собі?

Це залежить від причини. Якщо це була алергічна реакція і ви приберете причину, то вона пройде. Якщо ви надмірно миєте жорстким шампунем із поганою формулою і зупиняєтеся, це, швидше за все, також зникне. Якщо через деякий час ваша шкіра голови все ще суха і лущиться, то, можливо, ви страждаєте від лупи і потребуєте протигрибкового лікування, такого як Нізорал.

Коли потрібно звертатися до лікаря?

Якщо ви спробували вищезазначене, але все ще страждаєте, зверніться до експерта, який допоможе визначити проблему та скласти план лікування. І якщо ви вважаєте, що сухість може бути викликана більш серйозними захворюваннями шкіри голови, такими як псоріаз, алергія та чутливість, вони можуть потребувати подальшого дослідження. Найкраще поговорити з дерматологом або трихологом, якщо ви стурбовані. Кілька «червоних прапорців», на які слід звернути увагу, — це дуже важкі лусочки, лусочки, які міцно прилипли до шкіри голови, пустули, кровотеча, запалення та виражене почервоніння. Так само, як якщо б у вас було захворювання шкіри, як-от акне, стан шкіри голови потребує постійного та щоденного догляду, щоб взяти його під контроль. Адже ваша шкіра голови – це просто продовження шкіри на лобі.

Як запобігти сухості шкіри голови

Уникайте надмірно гарячої води

Як і у випадку з рештою тіла, миття волосся при занадто високій температурі може призвести до того, що шкіра на шкірі голови стане стягнутою, свербячою, незручною та сухою, тому краще мити волосся теплою водою.

Звертайте увагу на інгредієнти

Можливо, ваша шкіра голови погано реагує на продукти, які ви на неї наносите, тому стежте за агресивними інгредієнтами, такими як спирт, ментол, сульфати та навіть дуже ароматизовані формули.

Не мийте волосся надмірно

Наша шкіра голови природним чином виробляє олії для змащення, якщо ви миєте волосся занадто регулярно, ви позбавите шкіру голови жиру, необхідного для комфорту, тому спробуйте подовжити час між днями миття, якщо можете.

Наостанок

У висновку можна сказати, що суха шкіра голови є поширеною проблемою, яка може викликати свербіж, лущення та дискомфорт. Симптоми схожі на лупу, проте їх причини різні. Суха шкіра голови виникає, коли верхній шар шкіри не має достатньої вологи, і це може бути викликано різними факторами, включаючи навколишнє середовище, вік, засоби для волосся та певні захворювання шкіри.

Для лікування сухої шкіри голови важливо визначити причину, так як це допоможе обрати належний метод лікування. Важливо уникати частого використання агресивних шампунів та доглядати за шкірою голови, уникаючи алергенів. У разі невпевненості щодо діагнозу, завжди краще звертатися до фахівця, такого як трихолог або лікар-дерматолог, для отримання консультації та рекомендацій щодо лікування.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: