Головна » Увага на інгредієнти: Вітамін С (L-аскорбінова кислота)

Увага на інгредієнти: Вітамін С (L-аскорбінова кислота)

Засоби з вітаміном С (L-аскорбінова кислота) зараз можна знайти серед асортименту практично в будь-якому сучасному бренді, що поважає себе, який випускає косметику по догляду за шкірою. І це не дивно, адже цей інгредієнт дійсно заслуговує на увагу. Він надає шкірі сяйва, те саме знамените сяйво, якого всі прагнуть у наші дні. Але водночас це також дуже нестабільний інгредієнт, якому для роботи необхідні певні умови.

Ви коли-небудь чули про окислювальний стрес? Вільні радикали? А фотостаріння? Все це важливо для збереження молодості шкіри, чи не так?

Вітамін С здатний боротися з усіма цими явищами. Вітамін C – це антиоксидант і він входить до категорії інгредієнтів з науково доведеною ефективністю для профілактики старіння. Він є одним із найефективніших антиоксидантів і явно покращує стан шкіри.

Але будьте обережними, не всі вітаміни С однакові.

Найефективніший вітамін С – L-аскорбінова кислота, на жаль, досить нестабільний, і йому потрібні особливі умови, щоб передати всю свою антиоксидантну силу шкірі.

Аскорбінова кислота перетворюється на аскорбат. Аскорбат, у свою чергу, здатний утворити солі, такі як аскорбат натрію, аскорбат кальцію та аскорбат калію.

Що таке вітамін С?


Вітамін С – відмінний антивіковий інгредієнт, який захищає шкіру від агресивного впливу навколишнього середовища.

По суті, антиоксиданти – це молекули, здатні запобігти окисленню шкіри. Явище окислення здебільшого відповідає за утворення вільних радикалів, деяких нестабільних молекул, які можуть викликати ланцюгові реакції/ушкодження шкіри, джерела прискореного старіння.

Окислення шкіри викликається кількома факторами: стресом, забрудненням, тютюном, інфекціями, запаленнями, перебуванням на сонці… коротше кажучи, звичайним, напруженим життям!

На жаль, навіть якщо ви цілий день їсте ківі і апельсини, ваша шкіра не отримає жодної користі від вітаміну С, що міститься в них. Щоб вітамін C був ефективним, його необхідно наносити на шкіру місцево.

Переваги вітаміну С


У косметиці використовується кілька форм вітаміну C, але найбільш ефективною та популярною є L-аскорбінова кислота. Цей різновид вітаміну С є сильним антиоксидантом: він захищає шкіру від утворення вільних радикалів, які можуть призвести до передчасного старіння.

Більше того, вітамін С допомагає захистити шкіру від ультрафіолетових променів, не замінюючи сонцезахисні креми (він не захищає шкіру від ультрафіолетових променів), а збільшуючи їхню силу приблизно на 30% на додаток до своєї антиоксидантної дії. Насправді для шкіри дуже корисно використовувати сонцезахисний крем після нанесення продукту з вітаміном С, тому що ці два інгредієнти надають реальний захисний ефект на шкіру.

Вітамін С також допомагає збільшити вироблення колагену та еластинових волокон, які підтримують шкіру та надають їй пружного вигляду. Тож побічно це профілактика зморшок.

Як бонус він також допомагає нейтралізувати ферменти, які день за днем зменшують кількість колагену в шкірі. Він зберігає щільність шкіри та допомагає підтримувати її пружний вигляд.

L-аскорбінова кислота також знижує окиснення меланіну (молекули, відповідальної за фарбування шкіри). Вона зменшує появу пігментації та темних ділянок, через які шкіра виглядає тьмяною, а також знижує вироблення тирозинази, ферменту, який активує вироблення меланіну.

Нарешті, вітамін С допомагає поліпшити якість структури шкіри, а також шкірну мікроциркуляцію. Хороша циркуляція в шкірі дозволяє поживним речовинам, необхідним для здоров’я, транспортуватися у верхні шари епідермісу, і шкіра може мати це здорове сяйво зсередини, якого всі так прагнуть! (Так що це ідеально, якщо ви курите чи живете у дуже забрудненому середовищі.)

Проблема з вітаміном C


L-аскорбінова кислота, безумовно, є найефективнішим і найчистішим вітаміном С, але, на жаль, вона також є найбільш нестабільною формою. Щоб залишатися активною в косметичній формулі, що містить воду, L-аскорбінова кислота потребує декількох умов.

По-перше, формула повинна мати кислий рН, тобто нижче 3,5. А L-аскорбінова кислота повинна мати концентрацію не менше ніж 10% (до 30%).

Крім того, щоб допомогти стабілізувати L-аскорбінову кислоту, багато лабораторій додають до формули один або кілька антиоксидантних інгредієнтів. Зазвичай вітамін Е та/або ферулову кислоту.

Ця комбінація інгредієнтів не тільки ефективна для захисту шкіри, але також допомагає стабілізувати вітамін С у косметичній формулі.

Ви також можете самостійно поєднувати із засобами з інгредієнтами, що відлущують, щоб збільшити проникнення в шкіру (інші кислоти, ферменти…).

Однак будьте обережні, більшість засобів на основі L-аскорбінової кислоти не можуть довго зберігатися. Після відкриття вам потрібно використовувати їх максимум протягом 6 місяців. Адже навіть стабілізований вітамін C з часом окислюється, а використання окисленого вітаміну C має зворотний ефект.

Таким чином, щоб продукт з вітаміном C/аскорбіновою кислотою був ефективним у формулі на водній основі, він повинен:

 • бути у складі з pH 3,5 або нижче,
 • мати концентрацію L-аскорбінової кислоти від 10 до 30%,
 • бути в поєднанні з іншими антиоксидантними інгредієнтами у своїй формулі (вітамін E, ферулова кислота) для більшої стабільності,
 • перебувати в упаковці, що захищає формулу від світла / УФ-променів та повітря (без прозорого скла),
 • швидко використовуватися (максимум 6 місяців після відкриття) і бути «свіжою» (не потрібно запасатися про запас косметикою).


Як використати вітамін С?


Оскільки вітамін С має антиоксидантну дію, ідеальний час для його нанесення – ранок. Немає нічого поганого в тому, щоб наносити продукт з вітаміном С на ніч, але, оскільки він підвищує ефективність сонцезахисних кремів, більш логічно використовувати його на початку дня, коли шкіра потребує максимального захисту.

Вітамін С має 72-годинний накопичувальний ефект. Це означає, що він залишається ефективним на шкірі, навіть якщо ви наносите його раз на 3 дні. (Навіть при вмиванні.)

Крім того, оскільки для його ефективності потрібен певний відсоток, вибирайте концентровані формули, які зазвичай знаходяться у формі сироватки. В ідеалі, віддайте перевагу вітаміну C у поєднанні з вітаміном E та/або феруловою кислотою.

Зазвичай сироватку з вітаміном С наносять відразу після очищення обличчя на суху шкіру. Існує думка, що після нанесення сироватки необхідно почекати кілька хвилин, щоб вона повністю ввібралася. Однак, це не обов’язково.

Рекомендації щодо продуктів:

 • Ампульна сироватка Vichy LiftActiv Peptide-C
 • Супер-прискорювач Paula’s Choice C15
 • Антиоксидантна сироватка Maelove The Glow Maker
 • Skinceuticals C E Ferulic Serum
 • Денна сироватка Drunk Elephant C-Firma
 • Timeless 20% вітамін C+E, сироватка з феруловою кислотою

Також варто згадати один із продуктів The Ordinary Vitamin C, суспензію вітаміну C 23% + сфери HA 2%. Однак у використанні це не найкомфортніший продукт. Текстура зерниста, з крупинками вітаміну С. Вона також жирна, масляниста, т.к. не містить води (що робить цей засіб більш стабільним).

Щоб посилити антиоксидантну дію, бренд рекомендує змішувати суспензію зі своїм олійним розчином ресвератролу. Однак ця комбінація залишає ще жирнішу плівку на шкірі.

Що стосується відчуття на шкірі, то при нанесенні суспензія трохи пощипує, особливо через кілька днів застосування. Так що це не найприємніший продукт у використанні, особливо для людей із чутливою шкірою.

Результат є, проте на ринку є вдаліші варіанти з вітаміном С.

Засоби з вітаміном С, від яких краще утриматися:

 • Wishtrend Pure Vitamin C 15% з феруловою кислотою.
 • Сироватка Pixi із вітаміном C.
 • Сироватка Klairs зі свіжим вітаміном C. Концентрація 5% L-аскорбінової кислоти недостатня, щоб бути ефективною, pH занадто високий (3,8). У формулі відсутні антиоксиданти для стабілізації L-аскорбінової кислоти та прозора скляна пляшка, яка не захищає формулу від світлових та УФ-променів.
 • Vichy Liftactiv. Позитивним моментом є концентрація 15% L-аскорбінової кислоти та присутність вітаміну Е для її стабілізації. Однак у формулі присутній денатурований спирт досить високо концентрації.
 • Clinique Fresh Pressed Daily Booster – чистий вітамін С 10%. У формулі немає антиоксидантів, які б допомогли стабілізувати вітамін С, і сироватка дуже дорога, якщо ви хочете використовувати її протягом тривалого часу.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: