Головна » Як читати косметичні етикетки

Як читати косметичні етикетки

Вибираючи косметику, ми перш за все очікуємо від неї користь. Якщо ви звертаєте увагу на те, що міститься у ваших улюблених засобах для догляду за шкірою, можливо, ви вже звертали увагу на етикетку зі зворотного боку упаковки. Практично завжди там можна виявити надзвичайно довгий список слів, які виглядають так, ніби вони написані іноземною мовою. Ammonium acryloyldimethyltaurate/Vp copolymer, Lauryl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Crosspolymer та Lauryl PEG-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone – це лише кілька поширених інгредієнтів, які можна знайти на косметичній етикетці.

Побачивши подібні слова, у вас може виникнути питання: як можна навчитися читати косметичні етикетки? Хоча це може здатися не простим завданням, проте цілком можливо навчитися самостійно розумітися на складі косметики. Для того, щоб читати косметичні етикетки, ми розглянемо вимоги до косметичного маркування, порядок інгредієнтів на косметичній етикетці, розуміння хімічних назв та багато іншого.

Які вимоги до косметичних етикеток?


Щоб навчитися читати косметичні етикетки і знати, що саме шукати, важливо добре розуміти правила, за якими вони складені. Косметика, яка виробляється та продається на території Сполучених Штатів обов’язково містить таку інформацію:

 • Ідентичність товару (що таке).
 • Вміст нетто (скільки в упаковці, наприклад, вага, міра чи числове значення).
 • Декларація інгредієнтів (з чого виготовлено).
 • Будь-які обов’язкові застережливі написи.


Вимоги щодо маркування косметики в Європі регулюються Регламентом ЄС з косметики. Відповідно до Регламенту ЄС з косметики, етикетка косметичного продукту має містити таке:

 • Назва та адреса компанії.
 • Список інгредієнтів у порядку зменшення ваги інгредієнтів.
 • Номінальна вага.
 • Будь-які попередження, які можуть знадобитися щодо безпечного використання продукту.
 • Дата мінімального терміну придатності («краще використовувати до кінця») або «період після відкриття», щоб показати, як довго продукт може зберігатися або використовуватися.
 • Що являє собою продукт (якщо не очевидно на вигляд упаковки).
 • Посилання (номер партії) для визначення продукту.
 • Країна походження (для товарів, що імпортуються до ЄС).


Чому на косметичній етикетці є латина?


Виявляється, інгредієнти на косметичній етикетці не лише здаються написаними іноземною мовою, деякі насправді написані іноземною мовою: латиною. Коли ви бачите на етикетці латину, це назва ботанічного екстракту. Наприклад, Prunus Amygdalus Dulcis перекладається як солодкий мигдаль. Проте за регулюючими нормами інгредієнти мають бути перераховані під їх загальноприйнятими назвами. І іноді, для зручності споживача, деякі виробники вказують у дужках переклад із латини. Ось чому масло солодкого мигдалю зазвичай відображається на косметичній етикетці наступним чином: Prunus Amygdalus Dulcis Oil (олія солодкого мигдалю).

Порядок інгредієнтів на косметичній етикетці


Інгредієнти на косметичній етикетці можуть бути перераховані двома способами: в алфавітному порядку або в порядку зменшення концентрації, причому останній метод є найбільш поширеним. Коли інгредієнти на косметичній етикетці перераховані за концентрацією, що вище у списку інгредієнтів, то вище відносна концентрація. Завдяки цьому ми можемо визначити концентрацію основних інгредієнтів у продукті. Ви можете помітити, що вода найчастіше є першим інгредієнтом на косметичній етикетці, а це означає, що вода становить більшу частину формули. Також, якщо, наприклад, бренд заявляє, що аскорбінова кислота (вітамін С) є ключовим інгредієнтом продукту, але вона знаходиться майже в кінці списку інгредієнтів, швидше за все, засіб не містить достатньої кількості вітаміну C.

Однак із цього правила є винятки, наприклад, ретинол. Дослідження показали, що ретинол у концентрації всього 0,01% ефективний для боротьби з безліччю ознак старіння. Однак для більшості активних інгредієнтів справедливо те, що якщо вони знаходяться в кінці списку, бренд додав їх рівно стільки, щоб заявити про інгредієнт, а для економії використовує в мінімальній концентрації. Крім того, розуміння того, що перші кілька інгредієнтів у списку складають більшу частину формули, може допомогти вам розпізнати, чи потенційно шкідливі інгредієнти використовуються у високих концентраціях. Наприклад, виробники часто використовують високі концентрації денатурованого спирту, щоб забезпечити миттєвий знежирюючий та підтягуючий ефект. Однак добре відомо, що денатурований спирт спричиняє сухість, подразнення шкіри і навіть порушення шкірного бар’єру, особливо при використанні у високих концентраціях. Уникайте продуктів, які містять такі інгредієнти, як Alcohol Denat., SD алкоголь 40, ізопропіловий спирт або етанол у складі перших 10 інгредієнтів.

Розуміння хімічних назв на косметичній етикетці


Навіть коли інгредієнти на косметичній етикетці вказані зрозумілою мовою, хімічні назви можуть лякати. Щоб полегшити розшифровку назв цих хімічних речовин, дотримуйтесь цих порад:

 • Інгредієнти, що закінчуються на “он” або “-силоксан”, є силіконами. (Приклад: диметикон, полідиметилсилоксан). Силікони покращують тактильне відчуття, зовнішній вигляд та характеристики косметичних продуктів. Ці інгредієнти діють як зволожувачі, кондиціонери, розчинники та засоби доставки для інших інгредієнтів для догляду за шкірою.
 • Інгредієнти, що починаються з PEG, містять поліетиленгліколь. (Приклад: PEG-40 Hydrogenated Castor Oil). Ці інгредієнти виробляються за допомогою процесу, званого етоксилюванням – хімічної реакції, при якій оксид етилену додається до субстрату (наприклад, рицинова олія). Число після PEG вказує кількість одиниць етиленоксиду.
 • Інгредієнти, що закінчуються на кополімер або крос-полімер, є полімерами. За визначенням, полімери – це великі молекули, що складаються з ланцюгів чи кілець пов’язаних мономерних ланок (простих будівельних блоків). При догляді за шкірою полімери зазвичай діють як плівкоутворювальні агенти, загусники і роблять продукти гладкішими або приємнішими в цілому.


Щоб полегшити читання косметичної етикетки, у нас у Sbeauty є великий словник інгредієнтів для догляду за шкірою Там ви зможете дізнатися докладну інформацію про інгредієнт, а також його походження, функції та безпеку.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: