Головна » Як мати найкращу шкіру в 40, 50 та 60 років

Як мати найкращу шкіру в 40, 50 та 60 років

Старіння – це процес, що викликає змішані емоції. Деякі ознаки старіння виявляються повільно і м’яко, тоді як інші можуть вимагати якнайшвидшого втручання. Уважне ставлення до стану та потреб вашої шкіри є першою лінією природного захисту та профілактики старіння. Особливо це стосується людей віком від 20 до 30 років. Якщо дорогі креми та хімічні пілінги вже не мають бажаного результату, то це керівництво для вас.

На старіння переважно впливають генетика, етнічна приналежність, вплив сонця і те, що ви робите (або не робите) для догляду за шкірою. За словами Наталії Брік, доктора медицини, найбільш помітними віковими змінами є:

  • зниження еластичності шкіри;
  • більш темна пігментація;
  • розмір пір;
  • яскраво виражені тонкі зморшки;
  • загальне витончення м’язів та жирового шару обличчя.


Якщо ви вважаєте, що стан шкіри не відповідає вашому віку, вам можуть наступні рекомендації у догляді за шкірою.

Основи антивікового догляду для тих, кому за 40


«Люди починають помічати перші ознаки старіння віком від 30 до 40 років», – каже Наталія Брік, доктор медицини, сертифікований дерматолог та засновник практики дерматології Curology.

«Природний життєвий цикл шкіри починає сповільнюватись. Це спричиняє появу пігментних плям, зморшок, в’ялості та зниження вироблення колагену», – каже вона. Гормональні зміни також можуть викликати акне та висипання на шкірі.

Якщо вам за 40, і ви ще не користуєтеся засобами догляду за шкірою проти старіння, – саме час почати. Своїм клієнтам Брік рекомендує засоби з вітаміном С та ретиноїди. Ці два інгредієнти для місцевого застосування перевірені десятиліттями безліччю досліджень та клінічних випробувань.

Ретиноїди, такі як третиноїн, пройшли серйозні клінічні випробування. Вони використовуються для стимуляції вироблення колагену, запобігання та лікування існуючих зморшок і навіть для боротьби з акне.

Проте з ретиноїдами важливо враховувати таку особливість: вони призводять до світлочутливості. Тому щоденне використання сонцезахисних кремів повного спектру з високим SPF (мінімум SPF 50) є обов’язковим.

Місцеве використання вітаміну С – чудова альтернатива. За словами Наталії Брік, він також сприяє стимуляції вироблення колагену, бореться зі зморшками і навіть усуває пошкодження від УФ-променів. Цей потужний антиоксидант також бореться з гіперпігментацією, включаючи шрами від висипу вугрів і сонячні плями.

Чек-лист для шкіри після 40-а

  • ретиноїди,
  • вітамін C,
  • сонцезахисний крем SPF 50

Основи антивікового догляду для тих, кому за 50


Оскільки ті ж процеси старіння, що почалися у 40 років, тривають і у 50, Наталія Брік попереджає, що менопауза може посилити старіння шкіри у жінок. Зміна рівня естрогену може зробити шкіру більш сухою. Втрата колагену може призвести до обвисання шкіри вздовж щелепи та навколо очей. Роки перебування на сонці також виявляться у вигляді огрубіння текстури шкіри та пігментації.

Використовуючи ефективний зволожуючий крем та місцеві засоби (наприклад, ретиноїди або вітамін C), які допоможуть пом’якшити та розгладити суху грубу шкіру, ви також можете спробувати мікронідлінгом. Це процедура, за якої шкіру проколюють мікроскопічними голками за допомогою спеціального пристрою – дерморолера.

Дермороллер подібний до зменшеної версії середньовічного пристрою для тортур. Але він може стати ключем до збільшення вироблення колагену в домашніх умовах. Процедура вимагає ретельної підготовки та стерилізації, тому що при цьому важливо не занести інфекцію через мікропроколи.

При правильному виконанні мікронідлінг створює невелику “травму” шкіри. Що у свою чергу запускає у шкірі процеси відновлення, стимулює вироблення колагену та еластину, згладжує шрами та дрібні зморшки, зменшує гіперпігментацію та омолоджує шкіру.

При цьому важливо пам’ятати, що більше не означає краще. Не слід використовувати збільшений розмір голки, бажаючи досягти більш швидких результатів. Глибокіші проколи призводять до точкової кровотечі і можуть покращити ситуацію. Однак такі агресивні методи лікування слід проводити у клініці під контролем фахівця.

Сучасна косметологія також пропонує Fraxel (Фраксель) – лазерна процедура, що використовується для лікування рубців та пігментації. Це чудовий спосіб розгладити зморшки та оновити поверхню шкіри, надавши їй свіже та молоде сяйво.

Чек-лист для шкіри після 50-ти

  • ретиноїди,
  • вітамін C,
  • сонцезахисний крем SPF 50

Антивікові засоби, необхідні для шкіри від 60 років і більше

На рубежі 60 років стає явним новий симптом старіння – витончення шкіри. Місцеві засоби можуть продовжувати боротися з тонкими лініями та гіперпігментацією, а також покращувати пружність та текстуру шкіри. Але доктор Брік попереджає, що їх недостатньо для боротьби з в’ялістю через втрату об’єму обличчя. На щастя, існують малоінвазивні процедури, які можуть допомогти у боротьбі з витонченням шкіри.

Брик рекомендує ущільнювати тканини під в’ялою шкірою за допомогою ін’єкцій. “Засоби для збільшення обсягу, такі як Sculptra або Voluma, або наповнювачі, такі як Radiesse, Restylane і Juvederm, відновлюють втрачені контури, забезпечуючи деякий “підйом”, підтримуючи шкіру, що вище лежить”, – говорить вона.

Чек-лист для шкіри після 60-ти

  • засоби для збільшення обсягу, такі як Sculptra та Voluma,
  • філери, такі як Radiesse, Restylane та Juvederm,
  • ультразвукова терапія

Антивікові засоби для будь-якого віку

Тож будьте уважні до себе зараз і в майбутньому. Уникайте сонячних ванн та солярію, надягайте капелюх та сонцезахисні окуляри і завжди використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру дії. І ви будете насолоджуватися здоровою та сяючою шкірою на довгі роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: