Головна » Як визначити тон та підтон шкіри?

Як визначити тон та підтон шкіри?

Правильне визначення кольоротипу є основою образу та бездоганного макіяжу. Якщо ви вже стикалися з вибором тонального крему, то ви вже, напевно, знайомі з характеристиками кольору шкіри: світла, середня, смаглява і темна. Усе це характеризує ступеня насичення шкіри пігментом (меланіном).

Однак існує додаткова характеристика шкіри – напівтон або підтон шкіри. Тон шкіри залишається незмінним незалежно від того, як часто ви буваєте на сонці.

Які відтінки бувають?


Існують три основні підтони шкіри: теплий, прохолодний та нейтральний. Теплі тони варіюються від персикового до жовтого та золотистого. Прохолодні тони включають рожеві та блакитні тони.

Якщо у вас нейтральний відтінок, це означає, що ваш підтон сірий, однаково теплий і холодний. Приблизно того ж кольору, що і ваш реальний колір шкіри.

Тон оливкової шкіри дуже специфічний, але не нейтральний, як дехто вважає. Він є поєднанням природного нейтрального, злегка жовтого плюс зеленувато-попелястого відтінку, унікального для оливкової шкіри.

Ваш подтон – це не те ж саме, що ваш природний колір вашої шкіри. Навіть у найсвітлішої шкіри може бути теплий підтон, а у темнішій – прохолодний.

Ось чому тональний крем, обраний відповідно до кольору шкіри, може лежати маскою і бути помітним на обличчі. Він не поєднується з природним підтоном, який просвічує трохи нижче поверхні шкіри.

Як визначити свій підтон?
Визначити підтон своєї шкіри ви можете легко в домашніх умовах за допомогою декількох кроків.

 1. Подивіться на свої вени
  Почніть із розгляду внутрішньої частини вашої руки, де основний колір добре просвічує. Ця область природно прихована від сонця і, отже, не пошкоджена сонцем і не знебарвлена. Тому шкіра у цій галузі найкраще показує, наскільки теплою, прохолодною чи нейтральною є ваша шкіра. Якщо ваші вени виглядають зеленими – швидше за все у вас теплий підтон шкіри. Шкіра з синіми або пурпуровими венами зазвичай має холодніший підтон.
 2. Оцініть ваші прикраси
  Багато людей більше приваблюють срібні або золоті прикраси через те, як вони виглядають на їхній шкірі. Якщо вам подобається, як на вашій шкірі виглядає традиційне жовте золото, швидше за все, у вас є теплі або оливкові відтінки. Срібло, платина та рожеве золото мають тенденцію виглядати краще на холодніших відтінках шкіри. Якщо ви добре виглядаєте як у сріблі, так і в золоті і ґрунтуєте свій вибір більше на вбранні, ніж на кольорі шкіри, то у вас можуть бути нейтральні відтінки.
 3. Порівняння з білим кольором
  Піднесіть до обличчя білий аркуш паперу. Чистий білий колір добре виглядає з холоднішими відтінками шкіри, в той час як теплі відтінки виглядають краще з кремовим, бежевим, приглушеним білим. Якщо шкіра виглядає сірою, можливо, у вас оливковий колір обличчя з нейтральним тоном. Якщо ви не бачите відтінків жовтого, оливкового чи рожевого кольору, то у вас нейтральний тон шкіри.
 4. Зверніть увагу на колір очей та волосся
  Хоча ви можете змінювати колір волосся за допомогою фарб, ваш природний колір очей та волосся може дати деяке уявлення про ваш коліротип. Блакитні або блідо-коричневі очі зазвичай говорять про холодний тон шкіри, тоді як наявність золотистих прожилок і вкраплень на райдужній оболонці характерно для людей з теплим тоном шкіри. Це важлива інформація, якщо ви вибираєте новий колір волосся.
 1. Врахуйте реакцію шкіри на сонці
  Не має значення, який у вас відтінок, важливо користуватися сонцезахисним кремом. Тим не менш, знання того, як ваша шкіра реагує на сонце, також може допомогти визначити ваш відтінок. Якщо у вас є прохолодний тон шкіри, ви можете легко згоряти на сонці. Якщо засмага легко пристає, а сонячних опіків у вас практично не буває, швидше за все, у вас теплий підтон.
 2. Шукайте попелясто-сірі тони
  Якщо ваша шкіра виглядає попелястою або сірою, то у вас може бути натуральний оливковий відтінок. Оливкова шкіра є поєднанням природного нейтрального, злегка жовтого відтінку, який є у всіх, плюс зеленувато-попелястий відтінок, унікальний для оливкової шкіри.

Якщо вам потрібна відповідна палітра кольору або натхнення для моди, подивіться на знаменитостей зі схожими відтінками. У галереї нижче представлені поєднання прохолодного, теплого, нейтрального та оливкового підтону з різними кольорами шкіри.

Як вибрати колір тональної основи?

Тепер, коли ви визначили відтінок шкіри, ви можете перейти до вибору правильної тональної основи для вашої шкіри. Але, враховуючи кількість різних брендів та різновидів, це може вимагати кількох спроб та помилок.

Використання основи, яку виробник позначив як відповідну до «холодного» або «теплого» тону шкіри, не завжди може бути найвдалішим вибором. Наприклад, деякі тональні основи для холодного підтону можуть зрештою зробити шкіру надто рожевою, а для теплого – надто жовтою. Секрет успіху полягає в тому, щоб вибрати нейтральні відтінки основи, які мають найменший натяк на підтон вашої шкіри.

Прохолодний підтон
Тональний крем прохолодного підтону виглядатиме злегка рожевим у пляшці. Уникайте жовтих основ.

Теплий підтон
Теплий підтон шкіри має тенденцію виглядати краще з трохи жовтуватою тональною основою.

Нейтральний підтон
На шкірі з нейтральним підтоном найкраще виглядають тональні основи, які не є надто жовтими або рожевими. Ідеальний колір – персиковий.

Оливковий підтон
Оливковій шкірі найкраще підходить колір із невеликим золотистим відтінком.

Як підібрати загальну палітру кольорів?

Тон шкіри формує ваш колір і є відправною точкою при складанні палітри для макіяжу і гардеробу.

Прохолодний підтон


Для холодного тону шкіри зупиніть свій вибір на одязі синіх, рожевих та блідих відтінків. Людям з холодним тоном шкіри краще носити синьо-червоні, сині, фіолетові, рожеві, зелені, сливові, сині, пурпурові та синьо-зелені тони в одязі. Використовуйте срібну біжутерію та прикраси.

Теплий підтон


Людям з теплим тоном шкіри краще одягатися в нейтральні кольори, такі як бежевий, кремовий, оранжево-кораловий, гірчичний, молочний, жовтий, оранжевий, коричневий, червоний теплий і жовто-зелений. Віддайте перевагу прикрасам золотого, бронзового кольору.

Нейтральний підтон


Як і слід очікувати, людям з нейтральним тоном шкіри можна пробувати на собі будь-які кольори одягу. Більша їх частина буде вам личить.

Оливковий підтон


Оливковий відтінок чудово виглядає у земляних тонах, а також у золотих та зелених. Будьте обережні з теплими квітами, оскільки вони можуть зробити вашу шкіру надто жовтою.

Висновок


Ваші відтінки можуть дати уявлення про те, що виглядає найкраще на тлі вашого природного кольору шкіри. Тим не менш, ваші особисті переваги важливіші, ніж пропонує будь-яка колірна схема. Якщо ви почуваєтеся щасливим і здоровим у кольорі, який вважається поза вашою палітрою, дотримуйтесь правил і виконуйте це! Наприкінці дня ви повинні носити те, що допомагає вам почуватися краще.

Знайшли помилку? Виділіть текст на натисніть комбінацію Ctrl+Enter.

Post navigation

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Звіт про орфографічну помилку

Наступний текст буде надіслано до нашої редакції: